Publicaties Vuur bestaande vastgoedeigenaren en ontwikkelende marktpartijen; er zijn complexe privaatrechtelijke afspraken nodig. De rol van de overheid wordt enerzijds bescheidener, in die zin dat sterk hiërarchische overheidssturing minder aan de orde zal zijn, anderzijds zal het randvoorwaardenstellende instrumentarium en de rol van de overheid als procesbegeleider steeds belangrijker worden. Voor de geodeet, multidisciplinair opgeleid, liggen juist daar veel kansen. Het landelijk gebied staat voor een grote inrichtingsopgave, waarin realisering van de Ecologische Hoofdstructuur, de afstemming tussen stad en land en het vergroten van de waterberging de grote aandachtspunten zijn. Deze laatste twee vraagstukken hebben ook weer hun neerslag op het stedelijk gebied. De beschikkingsvraag zal steeds weer aan de orde gesteld worden. Doordat de geodeet zich in het verleden met betrekking tot het landelijk gebied eigenlijk alleen gericht heeft op de herverkaveling, bestaat de dreiging dat, juist nu ook andere manier van gebiedsgerichte aanpak in zwang raken, andere wijzen van het verkrijgen van de beschikking van grond in het landelijk gebied door de geodeet vergeten worden. Juist de problemen die momenteel geconstateerd worden omtrent de realisering van de Ecologische Hoofdstructuur laten zien dat er grote behoefte is aan mensen die kennis hebben van beschikkingsplanologie en het hiermee samenhangende instrumentarium. Naast de vernieuwde landinrichting ligt de toekomst van de.geodeet vooral op dat terrein en dit zal in de komende periode meer aandacht moeten krijgen in onderwijs en onderzoek. De volgende publicaties van de sectie Geo-informatie en Grondbeleid geven een goed beeld van de activiteiten van de sectie GiGb op bovengenoemde ontwikkelingen Op het gebied van van geo-informatievoorzienina: [1 Graafland, A. Municipal Geo-information Infrastructure: How to fund a way and oases in a long journey through the desert. In: Proceedings of UDMS 1 999, 21st Urban Data Management Symposium. Urban Data Management Society, 1 999. Delft. [2] Jong, J. de, M. Rietdijk, Y. Pluymers, Vastgoed persoonlijk benaderd Bescherming van persoonsgegevens binnen vastgoedregistraties. In: ITER- reeks 5, p.l 59-264. Samson bedrijfsinformatie, 1 996. Alphen aan de Rijn. [3] Rietdijk, M. Gemeentelijke vastgoedinformatievoorziening en regelgeving. Proefschrift. DUP, 2000. Delft. [4] Zevenbergen, J. The interrelated influence of the technicallegal and organisational aspects on functioning ofland registrations. In: XXI FIG International Congres. International Federation of Surveyors, 1998. [5] Proceedings of the Seminar Free Accessibilty of Geo-information in the Netherlandsthe United States and the European Community. DUP, 1 998. Op het gebied stedelijk grondbeleid: [6] Blitz, E., e.a., De stad: de spelersde metersde stuurders. Elsevier bedrijfsinformatie b.v.. 1998. Den Haag (boek met bijdragen van planologisch geodeten ter gelegenheid van het afscheid van Paul van Schilfgaarde als hoogleraar planologische geodesie). [7] Jong, J. de, Juridische aspecten van ondergronds bouwen; de kenbaarheid van ondergrondse werken. In: Bouwrecht, 1998, nr. 6. [8] Korthals Altes, W. Grondbeleid als marktinterventie (intreerede). Delft University Press. 1998. Delft. [9] Wolff, H. de, De regiefunctie bij de ontwikkeling van bouwlocaties. In: Rooilijn, 1998, nr. 2. 173

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 183