Voorwoord Lustrumbestuur 2000-2001 Snellius Geachte Lezer, Het Landmeetkundig Gezelschap Snellius is 60 jaar geworden, Snellius zou 420 jaar oud geworden zijn dit najaar. Zestig jaar geleden werd Snellius opgericht omdat de toenmalige studenten het ontbreken van een studievereniging als een gemis beschouwden. Inmiddels is Snellius voor alle geodesie studenten een onmisbare vereniging geworden. Snellius heeft in zestig jaar veel meegemaakt. De eerste 55 jaar zijn in tien lustrumboeken samengevat, de eerste twee lustra in één lustrumboek. Het is leuk om terug te kijken tijdens een lustrum, er moet echter ook vooruit worden gekeken. De komende jaren zal er als gevolg van de clustering nog veel veranderen voor de opleiding. Bijvoorbeeld de verhuizina naar een ander, misschien nieuw, gebouw zal ook voor Snellius gevolgen heboen. Het behouden van een eigen bestuurskamer en een Snelliuskamer zullen zaken zijn waarvoor gestreden moet worden. Snellius heeft zich de afgelopen vijf jaar onder andere met het onderwijs bemoeid. Het studieprogramma van de opleiding is enigszins gewijzigd wat de basisstudie aantrekkelijker heeft gemaakt. Dit is echter niet te merken aan het aantal aanmeldingen van nieuwe studenten. Het aantal aanmeldingen daalt al jaren. In het nieuwe collegejaar is het aantal aanmeldingen gedaald tot een dieptepunt van tien studenten. Snellius roept al jaar na jaar om meer voorlichting en is altijd bereid mee te werken aan voorlichting. Het is belangrijk dat vanuit alle richtingen in de geodesie wordt meegewerkt aan de voorlichting. Alleen op deze manier kan de voorlichting het gewenste effect bereiken. Ondanks het feit dat door het lage studenten aantal relatief veel mensen gevraagd worden een commissie voor Snellius te doen, lukt het toch alle commissies ieder jaar weer hun taken uitstekend uit te voeren. De lustrumboekcommissie heeft veel werk verricht om in het Snelliusgedeelte een overzicht te geven van de activiteiten die door deze commissies en Snellius georganiseerd zijn. Het resultaat van maanden hard werken heeft u voor u. Ik wens u veel leesplezier. Lennard Huisman Voorzitter L.G. Snellius 213

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 222