Buitenlandexcursie ZIPPO 1997 Zondag 26 januari Lustrumboek 'The 5th Element" Net als elk jaar werd in 1997 een buitenlandexcursie georganiseerd door een zestal enthousiastelingen. Na een roerige vorming van de commissie, met een heuse schorsing van een Algemene Leden Vergadering als "hoogtepunt", werd besloten dat ditmaal het zuiden van Europa eens aan de beurt was voor een bezoek. Als naam werd gekozen: ZIPPÓ (Zwitserland, Italië en Parijs een Prachtige Omzwerving). En een prachtige omzwerving werd het... Het begon allemaal op zondag 26 januari om 6 uur in de vroegte. Terwijl de ene hettt van de commissie op geo de bus met enorme voorraden bier, fris en etenswaren vulde, ving de andere helft voor station CS, de grote groep ongeduldige en kleumende deelnemers op. Nadat de bus ook ter plekke was, bleek slechts Mathijs nog te ontbreken. Die had dit echter doorgeaeven. Nadat ook hij gearriveerd was, konden we vertrekken. In de bus bleet het nog vrij rustig, wat wel begrijpelijk was bij zo'n vroeg vertrektijdstip. Omdat de bus niet helemaal vol geboekt was, was het mogelijk geworden om twee tafeltjes achterin de bus te plaatsen. Richard, die net als de vorige twee keer onze chauffeur was (geheel vrijwillig!), kon flink doorrijden. In Duitsland mocht de bus zelfs 100 km/h rijden. Daar had Arno geen rekening mee gehouden, zodat we na een tijdje al flink voor waren op tijdschema, öelukkig maar. want het bleek nog een heel eind naar Solothurn in Zwitserland. Om half twaalf werd op een Raststatte in Baden-Baden een pauze in gelast. Uiteraard werd hier een potje gevoetbald. Alhoewel het niveau van sommige aeo's zodanig was dat betwijfeld kon worden of hier nog wel het woord voetbal nog wel het juiste woord was. Het werd zoals gebruikelijk meer een potje schiet-de-bal-zo-hard-en-ver- mogelijk-weg. Naar later bleek zou de bal dit dan ook niet de hele week vol houden. Om een uur of zes, werd het pittoreske stadje Solothurn bereikt. Van te voren hadden we op de kaart opgezocht waar de jeugdherberg zich moest bevinden. Helaas hebben oude stadjes de gewoonte ommuurd te zijn. Omdat Richard geen wonderen kan verrichten, ging een Zippo delegatie te voet het stadje in om eens te infomeren of de bus nog dichterbij geparkeerd kon worden. Dit bleek te kunnen, als de bus even om het stadje heen reed. De herbergier van deze eerste jeugdherberg bleek een nogal gestresst kijkend persoon. Hij werd bovendien van ons alleen maar gestresster, want we waren met 1 meisje en 1 jongen meer dan hij verwacht had. Bovendien ging tot overmaat van ramp nog het rookalarm af, omdat technicus Mathijs zich afvroeg of deze het wel deed. Dit bleek dus het geval te zijn. De jeugdherberg bleek een erg mooie en moderne herberg. Nadat iedereen een kamer gevonden had, verspreidde de groep zich over de weinige eetgelegenheden in het stadje die geen Ruhetag hadden. Nadat iedereen, geschrokken van de Zwitserse prijzen, een niet al te grote maaltijd had gehad, ging het verder richting de café's. Alhoewel: veel café's bleken er ook al niet te zijn in dit ongetwijfeld erg leuke stadje. Daarom waren de meeste geo's al weer voor middernacht terug in de herberg, waar door menigeen nog een kaartje werd gelegd. Tijdens dit potje kaarten kwam dan eindelijk onze tweede begeleider, Rini Kremers, binnenvallen. Als gevolg van persoonlijke omstandigheden kon Gerold Beckers ons niet begeleiden. Gelukkig bleek Rini bereid in te vallen en zelfs een deel van zijn ski-vakantie hiervoor op te geven. Zodoende kwam hij met de trein direct van zijn vakantieadres, via een stuk of zes overstappen in onze herberg terecht. De vereniging met begeleider Geert Blommers moest echter nog even wachten, omdat die op onverklaarbare wijze onvindbaar bleek, zodat Rini maar besloot zich in een leegstaande kamer te installeren, waar onze gestresste herbergier gelukkig niet achter gekomen is. 216

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 225