Woensdag 29 Januari Lustrumboek "The 5th Element" bazin van dit erg aemütliche herbergje bleek zelfs nog in een soort klederdracht te lopen en sprax Bovendien alleen maar Duits, wat niet iedereen even makkelijk vona. 's Avonds ging bijna iedereen uiteraard weer de "stad" onveilig maken. Het bleek dat hier zelfs een dancing aanwezig was, maar uiteindelijk zaten de meeste geo's toch in een redelijk alternatief aandoend hol, waar het goed toeven was. Achteraf hoorden we nog wat sterke verhalen van een groepje geo's dat zich ergens op een berg met 2 flessen rode wodka prima had vermaakt. Een enkeling beviel dit later op de avond/nacht echter niet helemaal. Op woendag zouden we een bezoekje brengen aan de Leica vestiging in Heerbrugg, vlak aan de grens met Oostenrijk. Maar voordat we vertrokken moesten we eerst nog even ontbijten. Dat ging in deze herberg weer net even iets anders. We moesten nier zelf de tafel dekken net als het brood, de thee en koffie, omdat het vrouwtje geheel alleen aanwezig was. Het was een beetje krap daar in die zaal maar dat verhoogt alleen maar de sfeer. Net als de dag ervoor hadden we weer problemen met ae Zwiterse douane. Dit keer ging het om een een of ander stempeltje dat dan weer gekocht moest worden of iets dergelijks. Ondanks dit oponthoud kwamen we mooi op tijd in Heerbrugg aan, waar we door een daar werkende Nederlander werden toegesproken. Na een wat lange excursie kregen we ook hier een perfecte lunch geserveerd, waar onze Nederlander ook nog bij aanwezig was. Dit was alweer ae laatste excursie in Zwitersland, en vol goede moed vertrokken we richting Italië, de tweede helft van de Zippo rondgang door Europa. Op weg liep alles perfect. We zagen schitterende berglandschappen en stopten onderweg nog even voor een winterse pauze. In de sneeuw bleken een aantal geo's niet genoeg te hebben aan een rustige wandeling door de sneeuw. Er werden kartonnen van de treetjes bier uit de bus gehaald en men storte zich op buik, rug en weet ik veel hoe van de heuveltjes af naar beneden. Omdat het weggetje waar we door het uitstapje reden niet op zo'n grote bus berekend was, moest Richard een heel stuk achteruit rijden en tot grote hilariteit al zijn stuurmanskunsten gebruiken om de bus op een wat breder stuk te keren. 218

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 227