Snellius Donderdag 30 Januari Nadat we de bergen hadden verlaten en al aardia opschoten richting Milaan, sloeg echter het noodlot toe. Vlak voor de grens met Italië hield de bus er plotseling mee op. Nadat Richard de bus aan de kant had gezet, en een korte inspectie had gehouden, werd de DAF-dealer gebeld. Die moest weer met DAF Nederland bellen, die weer met DAF Luaano befae, waar echter geen serviceauto aanwezig was. Dus belde deze uiteindelijk weer met de Zwiterse ANWB, die na vier uur wachten eindelijk de plek des onheils bereikt had. Ondertussen waren veel geo's richting het wegrestaurant aan de overkant gelopen om daar wat eten te kopen of een potje te voetballen. Bij het heen en weer lopen naar dit wegrestaurant bleek Reny haar portemonee verloren te zijn. Zodat maar weer eens bleek dat een ongelukje nooit alleen komt. Gelukkig werd deze in het donker, met behulp van de powerstaaf van Rini en de koplampen van de bus, weer teruggevonden. Uiteindelijk bleek het brandstofkabeltje verstopt te zijn geweest als gevolg van een bacteriële infectie in de diesel. Dit kon echter weer worden opgelost meteen antibiotica kuurtje, zodat we eindelijk weer verder konden. Gevolg was natuurlijk wel dat de avond in Milaan verloren ging, omdat we nu pas omstreeks elf uur arriveerden bij de Milanese jeugdherberg, omdat we ook noa wat om moesten rijden vanwege drukke straten als gevola van een net beëindigde voetbalwedstrijd in San Siro. De jeugdherberg leek, zoals ons al was verteld, net een gevangenis, waaruit het ontsnappen niet gemakkelijk zou zijn. Ook het inchecken ging niet al te vlot, omdat de beste man van iedereen een paspoortnummer wilde hebben. Later op de avond besloten de meesten nog even naar buiten de gaan. Waarbij vooral het San Siro natuurlijk een geliefd plekje was om nog even snel te bezoeken, voor de jeugdherberg om 1 uur dicht zou gaan. Nadat echter iedereen binnen was, stonden Anton en Mamix voor een dichte deur te schreeuwen dat ze naar binnen wilden. Gelukkig kon de herbergier overtuigd worden om ze er in te laten, toen de meeste geo's overigens na een vermoeiende dag al sliepen. Vandaag zou weer een drukke dag worden met twee excursies, waarvan de eerste naar de universiteit van Milaan, oftewel de Polytecnico di Milano. Vanwege het drukke verkeer in Milaan vertrokken we, zoals trouwens elke dag, vroeg. De universiteit ligt aan de andere kant van Milaan, maar toch waren we mooi op tijd ter plekke. Probleem was alleen, waar moest de bus geparkeerd wordend Na een paar rondjes gereden te hebben, zijn we maar eens gaan informeren bij il profesore van de geodesie afdeling, die ons al stond op te wachten. Met behulp van een van de Itailianen werd een parkeerplaats gevonden op zo'n 10 minuten lopen. Motto van deze excursie was chaos en antiquiteit. Zelden zo'n chaotische excursie meegemaakt. Maar is dat ook niet de charme van de Italianen? Bovendien was het contrast met de ETH wel erg schrijnend wat betreft de inrichting en 219

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 228