Vrijdag 31 Januari Zaterdag 1 februari Lustrumboek "The 5th Element" apparatuur. Maar gezegd moet worden dat de lunch bijzonder goed geregeld was. Zelfs bier en wijn was overvloedig aanwezig. Maar hier moesten we dan ook voor betalen. Vervolgens ging het richting Turijn. Daar aangekomen bleek de jeugdherberg op een steile helling net buiten Turijn gesitueerd te ziin. Zodoende moesten met bus en al langs een enorm smal weggetje omhoog. Maar we hadden deze week al gekkere aingen met de bus gedaan. De ons tegemoetkomende Italiaanse schone kon dit echter niet zo waarderen, omdat ze achteruit rijdend de berg weer op moest. Na in Turijn gegeten te hebben, gingen we met een bijna compleet gezelschap op weg naar ae plaatselijke astronomische observatorium (ÖATQ). Ook hier moest we weer een steile helling bedwingen. Dit keer lukte net Richard echter niet, zodat we een stukje te voet af moesten leggen. Gelukkig was het die avond mooi helder, en konden met de 20 jaar oude telescoop mooie opnamen gemaakt worden van een verre sterrenevel. Omdat de jeugdherberg al om twaalf uur dicht wilde, moest er iets verzonnen worden. De deur van de eetzaal bleef op een kiertje staan, zodat met een klim over het hek toch nog via deze ingang na twaalven kon woraen binnen gekomen. Dit werd gelukkig door de herbergier wel aetollereerd: Hoezo geen gedoogbeleid in het buitenland? Meest opmerkelijke feit van de avond was toch wel dat de commissaris Italië zich zodanig moed in had gedronken voor de volgende dag, dat hij slechts met veel moeite weer terug in cfe jeugdherberg kwam. Voordat we Italië al weer zouden gaan verlaten, zouden we vandaag eerst een bezoekje brengen aan de onderzoeksafdeling van autofabriek FIAT. De bedoeling was dat we iets met close-range fotogrammetrie te zien zouden kriigen. En daarnaast misschien wel iest spectaculairs als crashende auto's. Dat bleek een beetje tegen te vallen, maar we hielden wel een mooi naamplaatje over aan ons bezoekje en Rashied kon helemaal gelukkig zijn. Zijn naam stond mega groot op een TV scherm bij de ingang van het gebouw. 's Middags gingen we dan op weg richting Genève, waar een overnachting gepland stond. Ook dit was weer een hele mooie route, waarbij we net na de Mont Blanc tunnel een uitgebreide stop maakten om daar wat mooie foto's te maken. Een viertal geo's bleken al dermate de zomer in de bol te hebben, dat ze zich spontaan ontkleden op een besneeuwde helling en aldus poseerden voorde fotograferende menigte. Na deze stop was het niet ver meer naar Zwitserland, waar uiteraard de douane haar traditie hoog hield en weer problemen maakte. Nadat we weer een aantal rondjes gereden hadden, om nog een traditie hoog te houden, trokken we in onze één na laatste jeugdherberg. Hier bleek zich een klein drama te hebben afgespeeld: in Turijn had Richard in zijn ijver om de bus te wassen bij de FIAT fabriek ook een aantal tassen meegewassen. De tas van Marleen was dermate nat dat in zo'n beetje elke kamer wel kledingstukken van haar te drogen hingen, 's Avonds in Genève was het weer Hürlimann-tijd (Zie hiervoor ook het busboek). Om een uurtie of één was iedereen weer teruggekeerd, waarbij sommigen, die meenden dat ae weg afzetting en in Zwitserland wel erg mooi waren, een enkele als souvernir meegenomen hadden. Vandaag moesten de deelnemers extreem vroeg opstaan. Terwijl de rest van de week ook niet echt uitgeslapen kon worden, moest men vandaag al om 6 uur op! Ondanks dat en met een beetje hulp van de commissie, bleek dit redelijk goed te aaan. De reis richting Parijs verliep voorspoedig en mooi op tijd arriveerden we in Chablis, waar we een afspraak hadden met een wijngaard om eens wat rond te kijken. Uiteraard bleef het daar niet bij en moest er ook flink geproefd worden van de Chablis, de Chablis Premier en de Grand Cru. Kortom dit werd een flink zuipfestijn, waarbij men flink aangeschoten weer vertrok, nadat menigeen 220

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 229