Buitenlandexcursie 1998 ZWEED: Zweden en Denemarken Lustrumboek "The 5th Element" De excursie met de beste lunches van dit lustrum is duidelijk ZWEED. Niet alleen de lunches waren echter speciaal, maar ook de bootovertochten, de bierprijzen, de slaapcoupés en nog veel meer; 1Zondag 8 februari zouden we om 6.00 uur vertrekken. Dit werd echter twee uurtjes later: Wilmar kwam een half uurtje later omdat het gaspedaal van z'n auto op weg naar het station was afgebroken. Bij Robert Kuunders, een van de begeleiders, was de stroom in zijn nieuwe appartement uitgevallen. Om 8.15 uur werd hij pas wakker. Omdat hij begreep dat wij inmiddels wel vertrokken zouden zijn, is hij gelijk gaan informeren naar de mogelijkheden om naar Denemarken te reizen. Uiteindelijk is het hem gelukt om voor 24.00 uur de herberg in Haderslev te vinden waar wij zouden overnachten. 2. Bij het Kadaster in Aabenraa, ook wel Kort- en Matrikelstyrelsen genoemd, werden we ontvangen met Deens gebak. Dat Jan Mayen een eiland van Denemarken is zullen we na deze excursie in ieder geval niet meer vergeten (vooral Thijs niet), 's Middags hadden we nog een excursie voor de boeg: GIS- Denmark in Rodding. Vooraf kregen we eerst een super-de-luxe lunch voorgeschoteld. De presentatie die volgde werd gegeven door twee jonge consultants. Beide strak in het pak en met een zeer gladde babbel. Inhoudelijk was het jammer genoeg iets minder van niveau. 3. The place to be: Kopenhagen! Echter met één minpuntje: de verkeersborden (welke verkeersborden eigenlijk). Hierdoor kwamen we een kwartiertje te laat aan bij de Universiteit van Kopenhagen. Hier werden we ontvangen door Professor Tscherning. Sommigen van ons kennen hem nog van Fysische Geodesie 2. We kregen een inleidend praatje overeen bierblikje met een "boem" en de rolgordijnen werden op professionele wijze gesloopt, 's Middags stond er een praatje over boringen in de ijskap van Groenland op het programma. Ondanks het niet geheel geodetische onderwerp wist de spreker toch een uur lang te boeien. Na kennis gemaakt te hebben met enkele Deense studenten (die echter niet wisten wat een "surveyor" was), gingen we naar de grootste jeugdherberg van Europa om de tassen te droppen. De Deense studenten wezen ons hierbij de weg, zodat het een toeristisch tochtje werd. (En jawel, Richard had het "red light district" ook hier weer gevonden.) 's Avonds brachten sommigen van ons nog een cultureel bezoek aan de zeemeermin. Zij had haar hoofd, nadat het een maand geleden gestolen was, nu gelukkig weer op. Omdat de jeugdherberg een eind buiten het centrum lag, was het nog een heel avontuur om 's nachts thuis te komen. 4. Op bezoek bij KMS-Kopenhaaen. De hoogtepunten van deze excursie waren: de koffiepauze met de lekkere koeken, de Snelliusstropdas van één van de sprekers, het feit dat een Nederlandse medewerker een Nederlandse presentatie gaf én het cadeautje voor alle geodeten: een wegenkaart van Denemarken. Direct daarna op bezoek bij Kampsax-Geoplan: we waren TE VROEG! En van de ene verbazing vielen we in de andere: Michael J. Fox bleek hier undercover te werken. 222

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 231