Snellius helaas voor de excursie-gangers: de commissie had alles perfect in de hand (behalve het tafel-incident dan, hè Jocheml). Ook Hans Ander(s), met bril, van de City Planning Authority had alles goed geregeld: koffie in een Zweedse coffeeshop, een rondleiding over het woongebied dat langs de oostelijke rivieroever van Göteborg gecreëerd werd en een lunch met tv-oeelden van het schaatsen. 1 0. Een paar uur op de boot: voor de één betekende dat misselijkheid, voor de meesten echter: goedkoop(er) bier!! 1 1Aalborg: de studentenplaats van Denemarken. Zelfs om een uurtje of vier zag het er nog steeds zwart van de Deense nimfen en wonderboys. Ook het bier was er niet duur: moet je nagaan wat een nacht wij hebben gehad. 12. Gjern, dé wintersportplaats van Denemarken: weliswaar zonder bergen of sneeuw. In Gjern was namelijk een borstelbaan gemaakt voor het skiën. Bijna niemand had al eerder geskied en het zag er dus ook niet echt professioneel uit bij de meesten. De beginners moesten van een veel kleinere piste af dan de gevorderden en dus werden vele geodetische beginners spontaan gevorderd. Onervaren gingen zij van de hoogste piste af, hetgeen een lachwekkend gezicht was. Voor Karin was het ski-feest redelijk snel afgelopen. Zij maakte een verkeerde val en brak haar middenhandsbeentje. 13. Bij dit puntje 13 kan niets beter behandeld worden dan Hamburg. Lampie legde ons de regels wel even uit in de jeugdherberg daar: Jongens slapen beneden, meiden boven, geen alcohol, voor 08.00 uur ontbijten, anders pech. Voor 01.00 uur binnen, anders weer pech. Sleutels op volgorde inleveren, enz. enz.... Voor ons dus de hoogste tijd om zo snel mogelijk Hamburg in te gaan. We zaten dichtbij de "Rheeperbahn" (voor buitenstaanders: de hoerenbuurt), dus daar gingen we allemaal maar naar toe. Dat was helaas alweer de laatste avond in het buitenland. De ochtend in de jeugdherberg was al net zo gaaf als de ontvangst: het had te maken met de plafonddelen die wij gesloopt zouden hebben. Op de details van dit verhaal ga ik niet in: zo'n grote bijdrage in dit lustrumboek verdienen ze namelijk niet. 14. Na de slotmaaltijd in Hamburg werd het een gezellige rotzooi in de bus. Hierdoor vergat de commissie na een tankstop toch nog een keer het aantal 225

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 234