Buitenlandexcursie Loch Ness 1999 1 Het buitenland Snellius Wat maakt een buitenlandexcursie eigenlijk tot een echte, originele buitenlandexcursie? Dit lustrumboek biedt wellicht een aardige mogelijkheid om daar eens op in te gaan. Een korte inventarisatie in, hoe kan het ook anders, vijf delen: Dit ligt nogal voor de hand, het woord zegt het al. De vraag is vervolgens: welk buitenland? Op het eerste gezicht ruime keuzemogelijkheden: alles buiten onze kleine moerasdelta is immers buitenland. De traditie wil echter dat we met een bus reizen (liefst één van Wortelboer) Helaas: overzeese bestemmingen als de Amerika's of Australië vallen af, evenals Afrika en Azië. Aan de andere kant is het ook gebruikelijk dat de bestemmingen niet direct om de hoek liggen, en we dus niet net voorbij Hazeldonk of Glanerburg de snelweg af gaan. Blijft over Europa, met bestemmingen als Denemarken, Zwitserland, Italië, Tsjechië, et cetera. De verschillende windstreken wisselen elkaar af, en in 1999 was het weer eens tijd voor een tocht naar het westen. Het werd Schotland, een gebied waar we zelfs voor de eerste keer in de excursiegeschiedenis van Snellius kwamen. Dit buitenland bleek een erg mooi buitenland, met woeste hooglanden en dikke pakken sneeuw. Uiteraard werd ook Loch Ness aangedaan, waar het monster zich helaas niet heeft laten zien. Het mysterie blijft, maar dat is misschien maar goed ook. Het idee van een mysterie is immers dat het dat ook blijft, en een definitief antwoord op de vraag of Nessie bestaat, zou hoogstwaarschijnlijk een anticlimax zijn. 227

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 236