5 Snellius organisatie ligt in de handen van de excursiecommissie, en er worden eigenlijk alleen maar docenten meegevraagd vanwege de gezelligheid (en om subsidie te kunnen krijgen?). Het enige wat van hen verlangd wordt, is het stellen van een intelligente vraag wanneer er na een lezing of college een pijnlijke stilte mocht vallen... De groep manifesteert zich vooral als groep tijdens de gebruikelijke slotmaaltijd. In 1 999 vond deze plaats in Brugge, in een niet geluidsdicht afgescheiden deel van een restaurant. Al snel na het aanschuiven begon het zingen (brullen), slechts onderbroken door een hapje eten en de diverse dankwoorden en jaarstukjes. Het onderscheid tussen groep en niet-groep werd snel duidelijker, en aan het eind van de maaltijd waren alle tafeltjes in de nabijheid verlaten. En wat is in een buitenlandexcursie nu het vijfde bestandsdeel, of zoals we tegenwoordig in Nieuw-Nederlands dienen te zeggen: wat is the fifth element? Dat is niet direct aan te wijzen, maar het bestaat wel degelijk. Misschien is het wel datgene wat ontstaat wanneer de vier in dit verhaal genoemde ingrediënten bij elkaar worden gevoegd. Het resultaat is meer dan de som der delen, net als een goed gerecht dat is. De smaken van de ingrediënten vermengen zich, en degene die eet, proeft een nieuwe smaak, die er nog niet was. Wellicht is het vijfde element van een buitenlandexcursie ook wel iets dergelijks, dat wat een ieder voor zich, tijdens die bijzondere week proeft, ervaart. Tot zover dit verhaal; de lezer dient zelf maar na te gaan of hij het al dan niet eens is met bovenstaand amateur-gefilosofeer. Voor een dag-tot-dag verslag van de buitenlandexcursie Loch Ness 1 999 kan het excursieverslag geraadpleegd worden. Te vinden in de bestuurskamer van het Gezelschap, of in de boekenkast van één van de deelnemers. Jochem Lesparre - Voorzitter Wilmar Visschers -Secretaris Daniël te Winkel - Penningmeester Wietse Balster - Lid Mariska Flierman - Lid Begeleiders: Edward Verbree en Herman de Wolff 229

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 238