Buitenlandexcursie TOP2000 Zondag 30 januari Maandag 31 Januari Lustrumboek "The 5th Element" De eerste dag van de buitenlandexcursie is aangebroken. Voor de commissieleden betekent dit om 7.00 uur verzamelen bij de faculteit om de bus reisklaar te maken. Geen reis zonder een goede voorraad drank en eten. Klokslag 8 30 uur l, n we het stationsplein van Delft op. Langzaam druppelen de deelnemers binnen zodat we om 9.00 uur (gepland vertrek) nog maar slechts één deelnemer missen, bellen doet wonderen en een paar minuten later completeert Erik steenbergen het reisgezelschap. Het is een lange reis de eerste dag, helemaal van Delft naar Stuttgart. Om de tijd wat te doden in de bus wordt er een film gedraaid en wordt de prijsvraag uitgedeeld. Dit jaar een gewijzigde versie met de vraag naar het teveel gereden kilometers. Tijdens de pauzes wordt er fanatiek gevoetbald, wat reeds bij de eerste stop resulteert in een zoekgeraakte voetbal Vroeg in de avond arriveren we in Stuttgart en is de jeugdherberg snel gevonden! Voor het eerst volgt nu het ritueel van inchecken en het verdelen van de kamers met sleutels onder de deelnemers. Nadat iedereen een kamer gevonden heeft wordt er gezamenlijk gewandeld naar het centrum van Stuttgart. Eerst een hapje eten en dan naar de Schlossplatz waar we afgesproken hebben met een paar LJuitse geodesie studenten. Zij wijzen ons een discotheek, maar uiteindelijk belanden we met een grote groep in de Irish Pub. De andere deelnemers hebben de aanwijzigen van het reisgidsje gevolgd en belanden in de rosse buurt. Dit was bij de commissie overigens niet bekend. Wakker worden in Stuttgart. Weinig tijd om bij te komen van de lange reisdag van gisteren en de ontmoetingen met Duitse studenten. Vandaag staan de eerste echte geodetische excursies op het programma. De ochtendexcursie bestaat uit een bezoek aan de Department of Fotogrammetry of Stuttgart. We worden ontvangen door Prof. Fritsch die een algemeen verhaal houdt over de universiteit van Stuttgart en vervolgens zich moet haasten voor een volgende belangrijke vergadering. Daarna komt per sectie het hoofd van die sectie aan het woord en krijgen we een uiteenzetting van het huidige onderzoek. Al snel blijkt dat the Department of Fotogrammetry op veel onderzoeksgebieden ver gevorderd is en eigenlijk wel een autoriteit te noemen is op haar terrein. Alle presentaties met de 230

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 239