Donderdag 3 februari Vrijdag 3 februari Zaterdag 4 februari Lustrumboek "The 5th Element" worden uitgenodigd een andere keer nog eens langs te komen. Het blijkt maar goed te zijn dat de monteur ons gevolgd is want bij de eerstvolgende parkeerplaats aie we tegen komen verlaten we de snelweg al weer. Er blijkt te weinig hydraulische olie voor het kleppensysteem te zijn en de dop van het koel vloei stof reservoir is kapot. Op zich is dit allemaal snel te verhelpen. Het probleem is dat de monteur dit alles niet bij zich heeft. Hij moet terug naar zijn werkplaats om de spullen te halen. Dit betekent weer een oponthoud van enkele uren. Omdat het nu al tegen zes uur aan loopt, begint iedereen honger te krijgen. Gelukkig ligt de parkeerplaats bij een "Rasthof" en kunnen we daar eten. Hierna worden enkel ontspannende spelletjes pim-pam-pet gespeeld met een heel gezellige Jaap Zevenbergen. Om 20.30 u. worden we verblijdt met de terugkomst van de monteur die dit keer alle benodigde spullen bij zich heeft en de bus in een goede staat weet te herstellen. We kunnen onze reis vervolgen. In Wenen arriveren we om 22.30 u. Na het inchecken kan ieder die wil de stad nog in gaan. De commissie heeft het vandaag helemaal gehad en gaat naar bed, nopend dat de volgende dag alles weer goed gaat. Op het programma staat een bezoek aan het Bundesomt für Eich und Vermessungswesenzo wordt het Kadaster in Oostenrijk genoemd. Het heeft zich gevestigd in de binnenstad van Wenen en ligt op ongeveer een half uur rijden van de jeugdherberg. Na een hartelijke ontvangst krijgen we een interessant en afwisselend programma aangeboden met daarin ruimte voor alle facetten waarmee het Bundesamt zich bezighoudt. Aangezien het Oostenrijkse kabinet ten tijde van ons bezoek demissionair is, kampen ze met een behoorlijk geldgebrek. Dit komt doordat niemand verantwoording wil dragen voor de begroting van het Bundesamt. Het geldtekort is zelfs zo nijpend dat zelfs het kopje koffie, tijdens de pauze van ons programma, voor eigen rekening is. Nadat we de lunch hebben gebruikt, worden de sprekers door Patrice hartelijk bedankt voor hun prestaties. En wij vervolgen onze weg richting Praag. Wat nu volgt is vooral voor Kees, onze buschauffeur, een zwaar deel van de week. Doordat het grootste gedeelte van de wegen tussen Wenen en Praag slechts twee banen heeft, moet hij deze middag behoorlijk aan de bak. Gelukkig hebben wij in Kees een erg goede en professionele buschauffeur getroffen en weet hij ons, ondanks een behoorlijke dosis sneeuw, regen en kapotte ruitenwissers, veilig en precies volgens planning om 1 9:00h in Praag af te leveren. Wat nu aan onze voeten ligt is een prachtige wereldstad met daarin ontelbare bezienswaardigheden en niet te vergeten goedkoop bier! Het begin van de 2e dag in Praag. Na het ontbijt vertrokken we naar het Kadaster van Praag. Na een ontvangst in een erg kleine zaal gingen we on tour in het gebouw. Het gebouw was erg groot en modern en ze wilden ons echt alles laten zien. Na dit bezoek gingen we op weg naar Intergraph. Onderweg merkten we dat het toch wel moeilijk was om er te komen. Uiteindelijk kwamen we aan waarna de groep zich in tweeën splitste. De ene groep ging eerst naar de presentatie en de andere groep ging lunchen. Uiteindelijk waren we om 16.00 klaar met het programma. Na net maken van de groepsfoto was iedereen vrij. Er werd dan ook door iedereen dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid om Praag in te gaan. Tijdens de excursie was het namelijk vrij zeldzaam een stad te zien bij daglicht. Tevens hebben we het uitgaansleven van Praag verkent. 7.00: We sliepen nog steeds erg lekker. Om 8.00 werden we gewekt door Jantien. De zaterdag begon dus al heel goed. De commissie had zich een uur verslapen. 232

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 241