Zondag 6 februari Sneltius Ook wel eens grappig om eens gewekt te worden tijdens de excursie i.p.v. de deelnemers van de excursie elke dag te gaan wekken. De begeleiders grepen meteen in en iedereen werd in no time gewekt. Het resulteerde echter wel in de nodige vertraging. Doordat er een uur later werd vertrokken, duurde de excursie in Pilzen een uur korter. We bezochten in Pilzen de wereldberoemde bierbrouwerij, de oorsprong van het huidige bekende heldere pils Na deze excursie kreeg iedereen de gelegenheid om zijn laatste Tsjechische geld op te maken in de stad Pilzen, 's Avonds kwamen we eindelijk in Neurenberg aan. Uiteindelijk konden we het centrum van Neurenberg in om weer eens lekker te gaan eten. Na het eten zijn we nog druk bezig geweest met het vinden van een discotheek. Echter de enige disco die we konden vinden, was besloten en dus kwamen we uiteindelijk in een café terecht, waar we ons natuurlijk ook vermaakt hebben. Snif, snif, de laatste dag van de excursie is alweer aangebroken. Het klinkt misschien als een cliché, maar voor de commissie is de week echt omgevlogen! En het gekke is ook dat alles heel erg snel went. Zoals bijvoorbeeld het wekken 's ochtends, of het tellen in de bus. Het is deze week allemaal erg vanzelfsprekend geworden, we weten eigenlijk al niet beter. En nu ik dit schrijf, een tijdje na deexcursie, kan ik jullie ook verzekeren dat ik nog steeds het aantal mensen tel, zodra ik met een groep op stap ben. Het gaat gewoon vanzelf, zonder er bij na te denken. Wij vertrekken richting Nederland met onderweg een aantal geplande tussenstops op Duitse Raststettes. Hier kan iedereen zich goed voorbereiden op de met de nodige tradities gepaard gaande slotmaaltijd in Sevenum. En dit is ook de plaats waar we 's avonds een halt uur te vroeg arriveren bij het plaatselijke AC restaurant. Hier hebben ze een prima maaltijd voor ons voorbereid. Deze wordt uiteraard de nodige keren onderbroken voor net laatste praatje van Patrice, de stukjes van de verschillende jaren en een stukje van de begeleiders. Echt gaaf om te zien dat iedereen zo enthousiast is! 233

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 242