Sneltius Opbouwweekend Eerste week Verspreid over de hele vrijdag kwamen de commissieleden bij de Bathmenseweg aan, dit i.v.m. tentamens, week/weekendkaarten en andere belangrijke zaken. Met de hulp van de koks (Ton Stam, Fieke-Neel Jongerius, Martijn van Hengstum), Jan Dukker en Henri Aalders werd de bar alvast geklust. Dit was nog een hele toestand omdat de schuur die als bar dienst deed, en die door boer Bannink nog speciaal was laten bestraten, slechts drie muren had. Een vierde muur werd van landbouwplastic gefabriceerd. Ook werden er wat tenten opgezet zodat de commissie 's avonds in ieder geval kon slapen. Hierna werd de zojuist gekluste bar uiteraard ingewijd. Zaterdag was een snikhete dag. In de brandende zon werd er keihard gewerkt om alle tenten staande te hebben voordat het naderende onweer los zou barsten. Dit lukte ruim zodat er ook nog tijd was om even af te koelen in het zwembad van camping "De Vlinderhoeve" aan de overkant van de straat. Gedurende het hele kamp werd er veelvuldig gebruik gemaakt van dit zwembad, en van de douches van de zeer vriendelijke campingeigenaren. De rest van de middag werd benut om de bar gezellig in te richten zodat wij 's avonds de buurtbewoners hier konden ontvangen. Naast de buren was er ook veel familie van boer Bannink aanwezig omdat iedereen zeer nieuwsgierig was wat dat zooitje geodeten toch allemaal"kwam doen op de boerderij. Hierdoor werd het een drukke en gezellige avond. Op zondag was er weinig meer op te bouwen, zodat de commissie alvast wat voorbereidingen kon treffen voor de activiteiten. Veel tijd werd hierbij gestopt in het ontwerpen van vliegers, die helaas het levenslicht nooit gezien hebben. Al aan het begin van de middag kwamen de eerste deelnemers op het kamp aan en werd in de bar de gezellige toon gezet die er de rest van het kamp zou blijven. Maandagochtend werd het kamp traditioneel geopend met het hijsen van de vlag. Minder traditioneel was dat de vlag voor op een trekker gebonden door de boer werd gebracht. Het hijsen verliep hierdoor niet zo soepel zodat voorzitter Tom het Snelliuslied nog maar een tweede keer inzette. Hierna volgde enkele toespraken namens de commissie, de zomerkampbeheerscommissie en het kadaster Gelderland, en als hoogtepunt door dhr. Bannink zelf. Deze vertelde ons een anekdote over een koe die hij had moeten laten slachten omdat zij het niet zo lekker meer deed. Bij het slachten kwam de oorzaak van de ellende tevoorschijn: de koe had een heel broodmes doorgeslikt! Wij waren dus hartelijk welkom op zijn terrein zolang we niet te veel spullen zouden laten slingeren de buurt van de koeien. Een bezorgdheid die een boer siert. Na de toespraken werden koks Fieke-Neel en Martijn ontgroend. Geblinddoekt en gehuld in 237

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 246