Lustrumboek "The 5th Element" vuilniszakken om hun mooie schorten te beschermen, herkenden zij met hun reuk en smaak diverse eetbare en minder eetbare substanties uit de plantenspuit en slaagden zeer goed voor deze test. Hierna was het tijd voor serieuzere zaken en het meten ging van start. Het was weer een oranje zomerkamp. Maandagavond werd het eten vervroegd, zodat iedereen op tijd klaar kon zitten om de eerste wedstrijd van oranje op het EK voetbal te volgen. Voor de minder enthousiaste voetbalfans was er de mogelijkheid om nun fiets te verven in mooie rood-witte jalonkleuren. De volgende ontdekking werd gedaan: je eigen fiets verven is leuk, de fiets van een ander verven nog veel leuker. Dinsdag was een sportieve avond: eerst softballen op de camping, daarna een flinke wandeling in het donker onder de noemer dropping. Ton deed ernstig zijn best om de deelnemers te misleiden door rondjes over een open grasveld te rijden in een poging de rotonde in Harfssen te simuleren. Toen was ervoor veel ploegen, gewapend met kompassen en derdejaars, die het gebied al twee dagen per auto hadden kunnen verkennen, geen kunst aan om de weg naar het kamp terug te vinden. Om de lol erin te houden werd er onderweg flink geroofd, een ploeg kwam zelfs met een half terras aanzetten. Wat doe je tijdens een zomerkamp in Gelderland? Juist, op woensdag was er een Limbobar. Deze werd geopend door Limburger in hart en nieren Patrice, met een toespraak in dialect waarvan tot op de dag van vandaag nog steeds onzeker is waar deze over ging. Uiteraard was er Limburgse vlaai en Limburgse muziek en verder nog een wedstrijd limbodansen, onbeslist geëindigd in een gelijke stand voor Maarten en dhr. Garlich. De avond werd nog even verstoord toen Jan Dukker kwam binnenstormen. Hij was ongerust over het vele lawaai dat door de landbouwplastic muur niet echt werd tegengehouden zodat, volgens hem, de boer en boerin wakker zouden worden. Het moest echt rustiger in ae bar! Echter boer Bannink en zijn vrouw liepen op dat moment zelf nog vrolijk mee in de polonaise. Op donderdag kwamen de aankomend eerstejaars een kijkje op het kamp nemen. Een mooie gelegenheid voorde commissie om eens uitgebreid te lunchen. Omdat Nederland die avond hun wedstrijd wel won zat de stemming er goed in in de bar. Na een zeskamp met de nullen werd er een kampvuur ontstoken. Er werd veel gezongen, onder andere Joop en dhr. Bannink leverden een zeer geslaagde bijdrage. Maar het lied van Sander en Anton sloeg het meest aan. Zij hadden speciaal voor het zomerkamp een nieuwe tekst geschreven op het nummer Laat maar waaien van Pater Moeskroen. Hiermee werden zij de schrijvers van het vaak geïmiteerde, nooit geëvenaarde, enige echte zomerkamplied dat gedurende de rest van het kamp te pas en te onpas ten gehore gebracht werd. Zie voor de 238

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 247