Tweede week Snellius tekst elders in dit verslag. Op vrijdagavond kwamen de ouders een kijkje nemen in het kamp. Zij kregen een meetoefening voorgeschoteld die wel enig doorzettingsvermogen vereiste, zodat ze toch zeker niet zouden denken dat wij alleen voor onze lol op kamp waren, maar dat er toch zeker ook (denk)werk verricht moest worden. Er was ook een toespraak van dhr. Kraak met dia's van zijn bekende geodetische postzegelverzameling. Later gingen de meeste ouders weer op huis aan en veel studenten gingen met hen mee. Hierdoor was het rustig op het kamp het eerste weekend. De sfeer was zeer relaxed, er werd uitgeslapen en een beetje volleybal gespeeld. Het weer werkte ook mee dus er is veel gezwommen op de camping. Zaterdagavond werd er gebarbecued. Hierna werd de discotheek Dieka in Markelo bezocht. Ook hier zullen ze zich het zomerkamplied nog wel herinneren aangezien het veel en luid ten gehore gebracht is. Op zondag fietsten we naar het kattendorp in Harfssen. Hier worden oude, zieke en onhandelbare katten opgevangen en liefdevol verzorgd. Het was zeer indrukwekkend om te zien hoe vrijwilligers dit vele goede werk verrichtten. Op zondagavond werd er weer gedanst, dit keer in zaal Boode in Bathmen die iedere zondagavond wordt omgetoverd tot flitsende dikso. Ook veel thuisgangers waren weer op het kamp teruggekomen en gingen mee naar Boode om het weekend af te sluiten. Op maandag werd de spirituele kant van de mens verwend. Een yogaleraar kwam enkele oefeningen voordoen in een afgelegen stil weiland bij het kamp. Het was erg ontspannend. Zo ontspannend dat sommige mensen na afloop wakker gemaakt moesten worden. Omdat er weer een voetbalwedstrijd van Oranje op het programma stond, werd erop dinsdag een oerHollandse avond gehouden. De bar was rood-wit-blauw- en-erg-oranje versierd, het Nederlands elftal werd ouderwets gezellig zoekgespeeld (4-1 voor Engeland) en verder was er bingo onder leiding van jarige Marcel en veel bier. Woensdag was voor de tweedejaars geen gewone meetdag: het was landinrichtingsdag. Veel toespraken en met moeite je ogen open houden, wat graven in de grond en een heerlijke lunch bij Erve Kots. Landinrichtingsdag is zo gek nog niet. Weer terug bij het kamp stapte men op de fiets om in het lokale café te Harfssen te gaan luchtbuksschieten. Ton bewees dat hij iets had opgestoken van zijn militaire dienst door bijna alles in de roos te schieten. Omdat de café-eigenaren vonden dat er wel erg veel geschoten en erg weinig gedronken werd, werden we een beetje weggekeken. Terug in de bar waren de rollen omgedraaid, hier werd juist veel gedronken en verdacht weinig geschoten. De tweede donderdag betekend traditioneel open avond op het kamp. Dit was een bijzondere open avond omdat er meerdere mensen in net zonnetje werden gezet. Ton Stam, Rini Kremers en Marcel Martens vierden ieder een jubileum en kregen een spectaculaire show aangeboden: een stripteaseact uitgevoerde door de moeilijk te vergeten Jill. Een bus slagroom zal nooit meer de zelfde betekenis hebben. Er werd ook nog gevoetbald om de Daan Gast bokaal; deze werd gewonnen door het ouwelullen team Quadvlieg, die ternauwernood wonnen van het zomerkampdamesteam. Verder kon er gefeest worden met de muziek van de drive-in. De rondjes volgden elkaar in hoog tempo op deze avond. Vrijdag waren de meeste zomerkampgangers dan ook ontzettend brak. Na zich door een dag van meten geworsteld te hebben, gingen velen naar huis. Toch bleven redelijk veel mensen op het kamp waar wat videofilms gedraaid werden en de avond zeer rustig bleef. Zaterdag veranderde het weer van matig naar zeer slecht. De geplande sportactiviteiten konden hierdoor niet doorgaan, een geïmproviseerd tafetennistoernooi kon wel indoor gehouden worden. Er werd een zeil gespannen 239

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 248