Lustrumboek "The 5th Element" Sw: 0,0, heb jij ook mijn vriendinnetje, Roodkapje, opgegeten.? Hdw: Nee, wees maar niet bang. De Roodkapjes die ik eet zijn bloemetjes. Bij elke groenvoorziening eet ik een Roodkapje op. Ik ben namelijk vegetariër. Net als iedereen bij de sectie Gigb. Sw: Ik moet weer verder gaan. Daag. Tralalala. (Slipwitje en Herman de Wolf lopen allebei van het podium af. Roodkapje komt op.) Rk: Ik heet Roodkapje. Ik heb roodkapje. Vroeger had ik groenkapje. Maar die heeft mijn oma opgegeten.... Ik wacht op Slipwitje. Vanavond gaat het gebeuren. Het optreden van de Drie Musketiers. Wat een kanjers. Alleen al als ik er aan denk, komen warme gevoelens in mij boven. En ik denk al niet zoveel. Dus kun je nagaan.... Slipwitje gaat ook mee. Ze zal vanavond wel komen. Ik ben benieuwd waar ze nu is.... (Roodkapje loopt weg, Slipwitje komt op.) Vt: Slipwitje was al over de helft. Ze was al bijna bij het Pedigree Paleis, in het land van de Zeven Bergen. Dit paleis werd gebouwd door topfokkers. Want alleen de beste kastelen worden gebouwd door Pedigree Pal. Slipwitje: "Dit is geen relevante informatie, verteller!" Vt: Sorry, ik dwaalde even af. Slipwitje had al uren achtereen gelopen. Ook zij dacht er al aan hoe het vanavond zou worden. Want ook zij ging niet elke dag naar een optreden van De Drie Musketiers. Ze was erg moe. Heel erg moe. Sw: Ik ben erg moe. Heel erg moe. Mijn voeten doen zo zeer. Volgens mij zijn mijn zolen versleten. (Slipwitje kijkt naar haar schoenen en roept:) Mijn hemeltje, wat zien mijn onschuldige oogjes nu? De zolen zijn helemaal versleten. Snik, snik. (HdR komt het podium op) Vt: Maar gelukkig was even verderop een Schoenenreus. De verkoper haalde net enkele oude schoenen uit de sloot. Het waren namelijk waterschoenen. Hdr: Ja ik haal net enkele oude schoenen uit de sloot. Het zijn namelijk waterschoenen. Mijn naam is Henk de Reus, ik ben verkoper bij de Schoenenreus. Reusachtige aanbiedingen vind je bij de Schoenenreus. Reusachtige schoenen voor de prijs van handschoenen. Wat dacht je van 3 schoenen voor de prijs van 2? (kijkt Slipwitje aan) Ach klein meisje...wat zie ik? Zijn jouw schoenen versleten? Sw: Ja, dat heeft U goed gezien. Hdr: Ik heb reusachtig goede ogen... Sw: Maar ik wil schoenen hebben. Geen ogen! Hdr: Ja daar heb je gelijk in, meisje. Was het niet de veel te vroeg gestorven franse geleerde De la Sandaal die zei: beter 1 schoen in je hand dan de lucht van 10? Of oost-west-schoen-best? De beste schoenen vind je bij de Schoenenreus. 244

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 253