Snellius Vt: Het lijkt er misschien op dat het zomerkamp mede gesponsord is door de Schoenenreus, maar niets is minderwaar. Toch kreeg Slipwitje van Henk de Reus 3 schoenen voor de prijs van 2. Slipwitje zei nog tegen Henk de Reus: "Nou, onder het motto: 1 voor Afrika, stuur die ene schoen maar naar Afrika. 1 schoen voor Afrika." Sw: Ja, 1 schoen voor Afrika! Ik wil de schoen trouwens ook wel storten op het gironummer, ik heb toevallig een girobetaalkaart in mijn rugzakje zitten. Je weet immers maar nooit. Vt: Ze wist immers maar nooit. En ze schreef die girobetaalkaart uit en het was zo'n reusachtige schoen dat HEEL Afrika nog jaren plezier had van die ene schoen. U zult het misschien niet geloven maar er zijn nog enkele afrikaanse volksstammen die bij elke volle maan een rituele schoenendans opvoeren. De hele avond er is dan gezang en veel drank. Precies om middernacht neemt dan het opperhoofd het woord en zegt: "1 schoen voor allen, allen voor 1 schoen!" (Op dit moment komen De Drie Musketiers heel stoer op!) De Drie Musketiers: "1 voor allen, allen voor 1" (Hierna lopen zij heel langzaam weerweg.) Vt: dat waren De Drie Musketiers. Slipwitje was inmiddels bij Roodkapje aangekomen. Roodkapje was net Goede Tijden Slechte Tijden aan het kijken toen Slipwitje aanbelde. Rk: He, er wordt gebeld. Dat zal Slipwitje zijn. Sw: Hoi Roodkapje. Hoe gaat het? Rk: Goed. Hoi Slipwitje. Hoe gaat het? Sw: Goed. Hoi Roodkapje. Hoe gaat het? Rk: Goed. Hoi Slipwitje. Zullen we naar de 3 musketiers gaan? Sw: Goed. Vt: Ze hadden elkaar nog veel meer te vertellen. Druk pratend liepen ze naar het plein waar de Drie Musketiers op zouden treden. De Drie Musketiers kwamen al op het podium toen Slipwitje en Roodkapje er nog maar net stonden. 245

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 254