Snellius Fabel rSf^ WK* Activiteiten en baravonden Het zomerkamp is elk jaar voor de deelnemers, begeleiders en kampstaf de kans om hun toneeltalenten te laten zien aan ieder die het maar zien wil. De commissie beet aan het begin van het zomerkamp de spits af en gaf een van tevoren voorbereid stuk weg. Daarna gingen de eerstejaars, tweedejaars, derdejaars en begeleiders kampstaf in de loop van de drie weken hierop een vervolg maken. Dit jaar was er gekozen voor een fabel. De commissie had een fabel gemaakt a la De Fabeltjeskrant. De dieren die de revue passeerde waarin allemaal hieruit afkomstig. Om het stuk wat moderner (en langer) te maken werd er regelmatig weggezapt naar MTV en kwamen er reclames tussendoor. Met name de Aqua- act Barbiegirl zorgde voor opschudding; Eric die 's middags zijn gewone kapsel nog had, was 's avonds zo kaal als een biljartbal op wat haar rondom zijn oren na. De commissie had van tevoren theorieën over fabels nageslagen. Hierin hadden zij ontdekt dat een fabel twee voorwaarden kent. De eerste is dat alle figuren dieren zijn met menselijke karakter eigenschappen en het moet een moraal bevatten (bijvoorbeeld: Zoals de bel op het zomerkamp klinkt, klinkt zij nergens.). De vier groepen die in de loop van het kamp nog een fabel op het podium neerzette, maakte vooral een vervolg op het zappen en op de reclameblokken dan op de fabel zelf. Niettemin was het amusementsgehalte zeer hoog. De eerstejaars introduceerden hun Helmut en Helmut en speelde het spelletje Lingo. De deelnemers aan Lingo hadden namen die we kennen van docenten uit het eerstejaars programma van geodesie. De tweedejaars waren blij dat zij eindelijk voor hun favoriete televisie programma mochten uitkomen. Koffietijd werd op fenomenale wijze neergezet. Uiteraard werden ook de begeleiders en kampstaf van stal gehaald. Vervolgens maakten de derdejaars gebruik van SBS6- actienieuws. Ze lieten verschillende aspecten van het zomerkamp '98 zien en horen. De laatste fabel werd uitgevoerd door de begeleiders en de kampstaf. Zij vertelden het verhaal van het gele geobusje dat na iaren lange trouwe dienst het veld moest gaan ruimen voor een rode Toyota. Als bussen konden vertellen dan had het gele busje een heel boekwerk kunnen maken van zijn leven. Elke avond organiseerde de commissie één of meerdere activiteiten. Deze varieerden van themabarren tot Levend Stratego en van kampvuur tot een tafelvoetbaltoernooi. Het slechte weer in met name de eerste twee weken van het zomerkamp hadden veel invloed op de activiteiten. Sommige activiteiten werden naar een andere datum verplaatst, anderen werden gewijzigd en sommigen gingen helemaal niet door. Van alle geplande kampvuren kon er slechts één doorgaan, 251

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 260