Jubileum van Henk de Heus en de open avond Lustrumboek "The 5th Element" deze werd dan ook erg gezellig. Hoogtepunten uit het activiteiten programma waren zonder meer de dropping, de zeskamp, de weekendexcursie naar de Mergelgrotten en de cabaretavond. De dropping begon in België. Enkele groepen konden direct terug lopen naar het kamp, terwijl anderen eerst de Belgische Politie om hulp moesten vragen of tot diep in de nacht onderweg waren. Hierdoor werd het een avond waarover de spannende (sterke) verhalen nog lang verteld zullen worden. Tijdens de zeskamp moest naast traditionele onderdelen als kratlopen, piketjedraaien en bierestafette ook een heel nieuw onderdeel worden afgewerkt, dit onderdeel heette geobusje duwen. Met Jan achter het stuur moest de bus over een afstand van honderd meter worden geduwd. Er is gebleken dat er dan een hele hoge snelheid bereikt kan worden zodat je bijna over je eigen benen kan struikelen. Bij uitzondering leende de faculteit de huurauto's uit in het weekend. De reden was een geodetisch verantwoorde excursie naar de Jezuïeten grotten. Bij deze Mergelgrotten werd er uitgelegd hoe deze zijn ingemeten en vervolgens werd er een rondleiding gegeven. Het werd een ontspannen en leerzame zaterdagmiddag. Tijdens ae cabaretavond werd pas goed duidelijk welke verborgen acteurs, cabaretiers en zangers zich onder de geodeten bevonden. Er werden vier liederen ten gehore gebracht. De genres van deze liedjes varieerden erg zodat de aandacht bij allemaal niet verloren ging. Verder was er een compilatievideo met Nederlandse cabaretiers, een poppenkast en werd het dagelijkse zomerkampjournaal in het jasje gestopt van een bekend televisieprogramma onderdeel: Deze week, in deze week, de afgelopen week. De thema's van de baravonden werden dit jaar voor een deel bepaald door de wereldkampioenschappen voetbal. De barthema's vaak waren op het land gericht waar Oranje die avond tegen zou aantreden. De aankleding en activiteiten richtten zich achtereenvolgens op Belgie, Zuid-Korea en Mexico. De commissie had besloten dat er alleen naar de wedstrijden van het Nederlandse team werd gekeken. Helaas gingen daarom nogal wat deelnemers in de avonduren naar een bruin café in Noorbeek waar de televisie wel andere wedstrijden uitzond. Tenslotte kan er over de baravonden nog een opvallende statistiek worden gemeld. Nog nooit is tijdens een zomerkamp de bieromzet zo hoog geweest. Ook frisdranken en likeuren gaven een zeer hoge score in de statistieken. Aangezien de zomerkampen vanaf nu uit slechts twee weken bestaan, zal het zomerkamp 1 998 de geschiedenis in gaan als het zomerkamp met de beste baromzet. Dat de hoge baromzet een positieve invloed heeft gehad op de gezelligheid zal voor iedereen te begrijpen zijn. De avond van het zomerkamp '98 waaraan waarschijnlijk nog het vaakst teruggedacht zal worden is die van de open avond, dezelfde avond werd ook het jubileum van Henk de Heus gevierd. Nadat de strijd om de Daan Gast-Bokaal was gewonnen door de derdejaars, begon de jubileumviering. Henk de Heus ging voor de vijfentwintigste maal mee en hierom mocht hij zeker in het zonnetje worden gezet. Dat een half jaar later was gebleken dat het ook zijn laatste zomerkamp was, maakt de herinnering aan deze avond alleen maar specialer. Eerst mocht Henk een meetoefening doen die de begeleiders voor hem hadden uitgezet. Daarna had de commissie een quiz gemaakt waarmee hij als hoofdprijs zijn eigen auto kon winnen. Helaas, zoals vooraf gepland door de commissie, verloor Henk de quiz en kon hij alleen zijn auto terug krijgen wanneer hij zijn snor af liet scheren. Ach, als het voor zijn geliefde auto dan echt moet Later op de avond gaf de Volkelse Band Zonder Banaan (BZB) op de zolder van De Peul een daverend concert weg. ledereen danste, sprong en zong met BZB mee en het zweet en het bier vloeide rijkelijk. Mede door dit optreden kan de Noorbeekse Open avond worden toegevoegd aan het lijstje: Onvergetelijke Zomerkampavonden. 252

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 261