Het zomerkamp 1999 te Nijhuzum Het madenverhaal deel 1 Snellius Lennard: "Hé, wat ga je doen man?" Vincent: "Ja, naar de kapper!" Jeroen: "Wil er iemand scheidsrechter ónder tafel zijn?" Je begrijpt, het was me de midweek wel! Verder hebben we als commissie natuurlijk vele gezellige vergaderingen met eten en taart gehad en hebben we een grap met het bestuur uitgehaald door zogenaamd SBS6 actienieuws langs te sturen, hun fietsen op het meetdak (op slot) te zetten en het sleuteltje in de bar te verstoppen. Helaas voor ons wisten ze ons enkele weken later erg goed terug te pakken door Garlich in het complot te betrekken en een boze brief van de zomerkampbeheerscommissie op te stellen. De begeleiders zouden het erg onbeschoft hebben gevonden dat we hadden gevraagd om een kleine bijdrage voor de activiteiten. Ze vonden dat we nu als zomerkampcommissie de kosten voor de overnachtingen in de weekenden zelf maar moesten betalen en of we binnen twee weken f 2000,- op hun rekening wilden storten. Slik... Als je Yvette nog nooit boos hebt gezien, had je er die avond in de bar bij moeten zijn. Het was maar goed dat Garlich niet in de buurt was.Maar toen Ardien enkele uren later namens het bestuur aan de bel trok en ons duidelijk maakte dat het een grap was, werd de opluchting flink gevierd. Daarnaast hebben we de soundtrack van de soap "Onderweg Naar Gouden Tijden Op De Geobank", gezongen door Marco Baars, geschreven en in de studio van het Cultureel Centrum op CD opgenomen. Bovendien hebben we met het bestuur natuurlijk ook de traditionele zomerkampbar georganiseerd waar gekluund werd op piketten, een bier-fiets-estafette werd gehouden, plompeblaede gezochtmoesten worden en Friese vragen beantwoord moesten worden. Met Ton zijn we een dagje Nijhuzum en Workum en de droppingsmogelijkheden gaan verkennen. Na een goede maaltijd bij de Gouden Leeuw in Workum zouden we terug naar Delft gaan, maar Carin stuurde ons allerlei zijwegen in en wilde erg graag naar een Shell-station in plaats van naar NS station Delft. Uiteindelijk snoerde Ton haar de mond en nam het roer weer in handen. Kortom: als commissie hebben we aan de voorbereidingen al erg veel lol beleefd en toen moest het zomerkamp nog beginnen! Op zondag 6 juni toog de commissie naar het verre noorden. In Nijhuzum, een Fries dorpje met 1 4 boerderijen waar het adres uit een Nummer bestond, stond de kampeerboerderij "Menno's Pleats". Het zag er erg mooi uit, de bar was ruim met een vide waar men rustig een kaartje kon leggen. In vroeger tijden bevonden de teken- en computerhokken zich veelal in koeienstallen waar vliegen hun uitwerpselen overal over verspreidden. Dit jaar waren de hokken bijna heuse kantoren. Het was een luxe bedoening. De commissie had zelfs een vergaderkamer. In vroeger tijden was er ook altijd een opbouwweekend. In ons geval was dit ongeveer gereduceerd tot een opbouw-arie-uur, omdat de boerderij het hele weekend voorafgaand aan het kamp nog was verhuurd. De tenten moesten dus op zondagavond en maandagochtend in een razend tempo worden opgezet en de bar en hokken moesten net zo snel ingericht worden. Maar het is allemaal best gelukt en op maandag 7 juni kon om kwart over drie het kamp officieel geopend worden. Bij een opening hoort een ontgroening. Het waren de hulpkoks Freek en Mirelle en rekenhulp Eltjo die er aan moesten geloven. Het waren Lennard en Vincent die de ontgroening hadden geregeld, dus dan weet je dat het goed zal komen. 255

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 264