ONGTODG Het millenniumprobleem 256 Lustrumboek "The 5th Element" Als perste werden de koks en de rekenhulp aan de schandpaal gezet. Als je dacht dat dit al schandalig was, dan had je het mis, het werd erger. Er moesten onmogelijke vragen worden beantwoord en bij een fout antwoord werden de benen besmeurd met stroop, meel en water, die laatste twee gingen trouwens u over heen. Als grote finale wilden we een berg regenwormen rond hun tenen laten krioelen, maar toen we de wormen gingen zoeken, was de vangst na een half uur nog maar drie wormen. Dus toen was een ritje naar Workum snel gemaakt en een halve kilo maden komt toch spectaculairder over De hilariteit was groot en de koks en de rekenhulp hadden de ontqroeninq doorstaan. Het traditionele vervolgverhaal was dit jaar een soap genaamd ONGTODG: Onderweg Naar Gouden Tijden Op De Geobank. De soap begon met de soundtrack gezongen door Marco Baars. Hierna nam de commissie de eerste aflevering voor zijn rekening. Het ging over de Zomerkamp Holding en Winterkamp BV die concurreerden over de order van het kamp 1 999 bij Workum. Maar de aflevering stond niet stil, het ene moment werd er nog ernstig vergaderd, het andere moment werd er Delfts wit uit de interfacultaire hennepplantage gesnoven. Vervolgens liep de vrouw van de directeur van Zomerkamp Holding, Sletwieg van de Brandt tot Grolsch-de Rossche, te sjansen met de directeur van Winterkamp BV en het verwende zoontje PC stond met dochter Chantal van Winterkamp BV t* VjZ^n Lennard gaven het verhaal de voor iedereen onverwachte Twududidamma-wending waarbij het millenniumprobleem werd geïntroduceerd. Het eerste jaar vervolgde de soap op onnavolgbare wijze. Ze dirigeerden het publiek van de bar naar de garage, naar de tenten en weer terug naar de bar. Er werd gedeald, bijna een zelfmoord gepleegd en er was een heftige scène in een tent. Het tweede jaar vervolgde de soap op het moment dat juist de reclame begon. Francois Boulanger en Helmut&Helmut maakten hun comeback en er werd doorgezapt naar Jerry Springer waar de emoties hoog opliepen.Het derde jaar liet de soap weer terugkomen en de verschillende begeleiders werden prachtig vertolkt, waarbij Jasper Husti liet schitteren als echte Trimble-man, zijn tegenstander rood-Leica-kapje was echter ook aanwezig en er bloeiden zelfs nog wat romances op. De begeleiders tenslotte haalden Jopie Huisman van stal en namen de meetploegen eens onder de loep. Doordeweeks werd er iedere avond een journaal gehouden, waardoor je op de

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 265