Activiteiten Sneltius hoogte bleef van belangrijk, maar toch ook vooral onzinnig, nieuws uit binnen- en buitenland, van het kamp en over het weer. Een bijna dagelijks terugkerend item was het dioxine-schanaaal in België. Alles wat er mee te maken had moest uit de winkels worden gehaald. Aangezien ook onze Coca-Cola uit België kwam, moesten we overschakelen op Pepsi-cola. En tsja, daar sta je dan als Coca- Cola-drinkende barcommissaris. Een ander nieuws-item waren de Europese verkiezingen. De opkomst in Friesland was erg laag, behalve in Workum waar de geodetenpopulatie massaal naar de stembussen trok. Na het journaal werden alle blunders die door de kampgangers begaan waren op de dag even op een rijtje gezet en de grootste blunderaar werd verkozen tot het millenniumprobleem van de dag. Deze persoon mocht vervolgens op de knop van een ingenieus 0.86 computersysteem drukken om zo het jaar of de begeleiders te bepalen die het rondje moest geven. De opmerkelijkste millenniumproblemen waren Pirn H. die met de auto staande op een helling naar beneden achteruit de hellingproef in de vierde versnelling probeerde te doenen Marijn die in een achtertuin moest meten waar, toen hij binnenstormde, een vrouw topless lag te zonnen. Joop werd geen milleniumprobleem maar had wel een mooie actie. Hij stond aan de ene kant van een sloot met een code-baak. Joop zou hem wel even naar de overkant gooien. Jeroen mocht hem echter niet vangen, want Joop kon (zo zei hij zelf) niet zo goed gooien. Dus Joop gooit en toentoen hadden we ineens twee code baken! Op het programma stonden vele activiteiten en themabarren, te veel om hier allemaal op te sommen. In dit stukje zullen een paar van de leukste dingen worden genoemd. De aftrap op de eerste maandagavond bestond uit een dropping zoals dat al op vele zomerkampen gebruikelijk is. Hemelsbreed gezien werden ae deelnemers niet zo gek ver weg gedropt, maar jammer voor hun (en leuk voor de commissie) was dat je zonder veerpont ver om moet lopen met al dat water in Friesland! Terwijl vele geodeten dus de weg terug aan het zoeken waren, kwamen op het kamp de buren langs. De koning van Nijhuzum (voorzitter van de buurtverenigina) had veel zin in de burenavond en had dan ook meer dan 30% van de hele bevolking meegenomen (toch meer dan 15 man!). De buren vonden het allemaal prachtig, ze lieten zich het bier goed smaken en de brugwachter, alias Crocodile Dundee, wist eindelijk waar al die oranje hesjes van de mensen die over z'n brug reden goed voor waren. 257

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 266