Het madenverhaal deel 2 Lustrumboek "The 5th Element" In het eerste weekend was er een excursie naar het Ryksarchyf in Leeuwarden. Met de huurauto's togen ongeveer 20 mensen naar de hoofdstad. De heer Kuipers gaf daar een lezing over de Spanjaarden die ten tijde van de Tachtigjarige Oorlog in Friesland waren. Hij liet daarbij allerlei oude landkaarten zien. Daarna kon er een kijkje genomen worden in het archief zelf, waar nog veel meer oude landkaarten, maar ook luchtfoto's, atlassen en handgeschreven geodetische berekeningen te zien waren. Na deze interessante middag werd er 's avonds op het kamp gebarbecued en vervolgens volgde er een bar die Jildou in ieder geval niet snel zal vergeten. Ze moest namelijk afsluiten, maar voordat dat kon gebeuren ontaarde het spijkerslaan in Snickerslaan, werd de beroemd geworden Malibu-chocomel rijkelijk geschonken en was het verder een dolle boel. Op de tweede donderdag was het tijd voor de traditionele Open Avond. Er werd gestreden om de Daan Gast Bokaal, die Daan Gast daarna persoonlijk uitreikte aan de ouderejaars ('95 en ouder) en er werd afscheid genomen van Jan Dukker. Jan Dukker ging dit jaar namelijk voor het laatst mee op zomerkamp. Jarenlang zette hij zich hard in voor het zomerkamp en vele commissies zullen kunnen beamen dat Jan altijd klaar stond met raad en daad. Zo herinneren wij ons een regenachtige avond waarop ineens het dak van de bar als een gek begon te lekken. Het was Jan Dukker die de zaak repareerde. Ook toen een wc-pot afgebroken bleek, was het Jan die een nieuwe pot wist te regelen en de zaak weer piekfijn in orde wist te krijgen. Ook bij meer gewone dingen hielp hij vaak: het aansluiten van de wasmachine, het zoeken van een fierliep-stok, het zoeken van brandhout voor het kampvuur, het ophangen van ae discobol en alle zomerkampgangers die een lekke band hebben gehad, weten dat Jan Dukker die voor ie wilde plakken. Kortom die man verdiende een leuk afscheid. Het idee was dat die handige Jan van wat pallets, touw en jerrycans een vlot moest bouwen en een Fries watertje over moest peddelen. Lennard was heel Nijhuzum afgeweest om jerrycans te verzamelen, maar Jan vond twee pallets en een touwtje genoeg. Hij sprong erop en vermaakte zich prima in het water. Eenmaal aan de overkant gekomen ontving hij een gegraveerde hamer. Daarna was het tijd voor een drankje, een praatje en een dansje op de geslaagde Open Avond die druk bezocht was. Op de laatste donderdag was er de slotmaaltijd. In partycentrum Noardeinde kregen we een Fries toeristenmenu voorgeschoteld dat goed in de smaak viel. Er werd (een beetje) gezongen, de jaren gaven hun traditionele rondjes en het 258

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 267