Zomerkamp 2000 Gendringen 260 Lustrumboek 'The 5th Element" Vrijdagmiddag 23 juni 12:00u. Voor de kampstaf en een deel van de commissie is het zomerkamp al een beetje begonnen. Na de rit in het geobusje van Delft naar Gendringen wordt er een begin gemaakt met de opbouw van het kamp. Onderweg is er nog even wat ongerustheid of de drank nog wel zou worden geleverd, want Brand heeft zich donderdag niet laten zien op camping Slootermeer, terwijl dat wel was afgesproken. Gelukkig, als we op de camping aankomen, blijken er al de nodige fusten en andere dranken te staan. Er worden enkele tenten opgezet en er wordt een begin gemaakt met het opbouwen van de bar. Natuurlijk wordt er ook een fust aangesloten, want een tap moet immers altijd getest worden. Op zaterdag komt ook de rest van de commissie aan en wordt er een nieuw lid aan de zomerkampcommissie toegevoegd. Als tweede commissaris activiteiten wordt Lothar, onze cavia, aangesteld. Het wordt zijn taak om iedere avond te bepalen welk jaar een rondje mag gaan geven. Alsof de ME voor de deur staat, wordt de commissie op zondagochtend gewekt door de kampstaf. Onder luid getoeter van het geobusje storten onze tenten in. Niet echt een prettige manier om wakker te worden. De laatste dingen worden nog opgebouwd en daarna is het wachten op de eerste deelnemers. Als het merendeel gearriveerd is, begint de opening van het kamp. Nadat Thijs zijn praatje gehouden heett. krijgt ahr. Aalders, namens de zomerkampbeheerscommissie, het woord. Tijdens zijn praatje wordt onder de aanwezigheid van de familie van Henk de Heus de gelijknamige gedenkcirkel onthuld. Dit ter nagedachtenis aan hem voor de belangrijke rol als voorzitter van 25 zomerkampen. Namens de gemeente neemt de loco-burgemeester van de gemeente Gendringen, dhr. Nijman, het woord. Na al deze meer serieuze aangelegenheden wordt het tijd om de koks te ontgroenen. Jasper en Walter bouwen als volleerde bakkers twee overheerlijke taarten van Pim en Friso. Ook Hans moet het ontgelden omdat hij dit jaar voor het eerst als technische dienst op het kamp aanwezig is. Hij krijgt een aantal pittige geodetische vragen voor de kiezen en bij elk fout antwoord staat er een heerlijk witbier-dropshot voor hem klaar. Dan is het tijd om aan de bar te gaan zitten. Iets waar de deelnemers wel zin in hebben gezien de tijd waarop de laatsten naar bed gaan.

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 269