Dinsdag 27 juni Woensdag 28 juni Sneltius Maandag 26 juni Nadat de eerste dag meten er alweer op zit, start de zomerkampcommissie de twee wekendurende soap Big Brother Begeleiders. In hotel de De Roode Leeuw volgen we de begeleiders tijdens hun werkzaamheden op het kamp. Zo vertelt Henri over zijn verleden bij net Kadaster, laat Joop zijn huiveringwekkende lach weer eens horen en poogt Rini alles weer vast te leggen met zijn digitale camera. Later die avond vindt ae dropping plaats. Twee eerstejaars groepen en één derdejaars groep durven de uitdaging aan. Met de huurauto's en het geobusje worden de eerstejaars weggebracht. Pim weet, als bestuurder van een van de huurauto's, niet alleen de deelnemers te foppen door tig rondjes om de rotonde te rijden, ook Joep, als kaartlezer, heeft niet alles meer nelder voor de ogen. En dus rijden we vrolijk weer terug waar we vandaan kwamen. Uiteindelijk weten we toch op een afgelegen plek in Duitsland te komen, alwaar we de groepen veel succes wensen en achter laten. Snel daarna zijn ook de derdejaars aan de beurt. Als we hierna weer terugkomen op het kamp blijkt groep 1 alweer op één oor te liggen. Het blijkt dat zij het doel van een dropping nog niet helemaal door hebben, door zich terug te laten rijden door een aardige Duitser (zijn die er dan??). De andere groep eerstejaars, met in hun midden droppingspecialist bij uitstek Joop Gravesteijn, belt rond tweeën in paniek op dat ze niet meer weten hoe ze thuis moeten komen. Uit hun aanwijzingen blijkt dat ze nog niet eens één kilometer van de plek zijn waar ze gedropt werden. Ton strijkt over zijn hart en stelt het geobusje ter beschikking om ze weer op te halen. Rond half vijf komt dan ook de groep echte bikkels thuis ('97 b'vo). Hans kan niet begrijpen hoe de groepen 1 en 2 de dropping zo om zeep hebben kunnen helpen en dus wordt Rinske's fiets, die hij die dag juist gerepareerd had, ook weer even vakkundig gedemonteerd. Vandaag staat de Hawaii-bar op het programma. Onder het genot van wat zomerse drankjes, zoals de nieuwe mix SaSiKa met als ingrediënten Safari, Sisi en Ranja, kan er worden de gelimbodanst. Lothar heeft de smaak goed te pakken als hij wederom weer eens regelrecht in het vakje met de B rent. En dus klinkt de bel weer eens op het zomerkamp en volgt er een speech van de begeleiders. Meetgroep 104 kriigt deze dag ae titel "Marmot van de Dag" doordat ze hun piketje juist op die plek wisten te slaan waar een grote berg stenen werd gedumpt. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de dag van het zwaailampincident. Een aantal derdejaars, Lennard, Joep, Erik S., Anouk en Iris hadden als derdejaars weer eens weinig om handen. Reden voor Lennard, die zijn ex-meetgroep era miste, om bij Frank Kenselaarte gaan lobbyen vooreen leuk klusje. En warempel: binnen 5 minuten staat hij buiten, inclusief één van de huurauto's. Het doel was om te gaan testen hoever de radiolink van de RTK-setjes kon komen. Onderweg kwamen ze bij een rotonde waar, naar later bleek een klein ongelukje had plaatsgevonden, en daardoor een kleine file stond. Vakkundig werd de, van Merijn geleende, zwaailamp op het dak gemonteerd en werd de auto's voor hen met veel getoeter duidelijk gemaakt dat ze er toch echt langs moesten. Verbazingwekkend genoeg werkte dit systeem, totdat ze een politieauto in het vizier kregen. Snel werd de zwaailamp weer van het dak gehaaid en probeerden ze weer zo normaal mogelijk over te komen. Als dank voor deze actie kregen zij nog een mooie middelvinger van een van de omstanders. Na de Big Brother van het eerste jaar, waarin een analyse wordt gegeven over de daarna nog te spelen wedstrijd Nederland-ltalië door onder andere de heer Cruijf en de minuut van Ruud wordt er daadwerkelijk begonnen met voetballen. De stemming zit er in het begin goed in. Maar na twee gemiste penalty's begint bij sommigen de moed toch welenigszins te zakken. EnTele mensen kunnen de spanning naast niet meer aan, zeker niet als er ook nog een verlenging moet 261

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 270