Donderdag 29 juni Vrijdag 30 juni Zaterdag 1 juli 262 Lustrumboek "The 5th Element" worden gespeeld die uiteindelijk uitloopt op penalty's. Wat daarna gebeurt, kunnen ae meesten zich nog wel herinneren en de vrolijkheid die voor de wedstrijd nog bij iedereen aanwezig was, is dan ook snel verdwenen. Deze avond wordt er een begin gemaakt met het darttoernooi, dat dit jaar voor de tweede keer werd georganiseerd. Door de vele deelnemers en de lange potjes wordt het toernooi pas zaterdag afgemaakt en uiteindelijk in een spannende finale gewonnen door Michel. Zeker weer een goede aanrader voor volgend jaar. Levend Stratego is de activiteit voor deze avond. Met de fiets vertrekt een groep van 30 studenten richting een stukje bos in de buurt van Gendringen. Daar aangekomen wordt de groep in tweeën gesplitst in één eerstejaars team onder leiding van Friso en één derdejaars team met als kopman Pim. In het pikkedonker wordt de strijd begonnen. En dat het er fel aan toegaat, blijkt wel uit het feit dat Anouk een bikkelharde tackle uitvoert op Rob, die daardoor flink wat zand happen moest. Na een anderhalf uur gespeeld te hebben, is van beide teams de vlag nog niet gevonden. Besloten wordt er mee te stoppen en er een gelijkspel van te maTen. Toch voelen de derdejaars zich de morele overwinnaars, dooraat zij er in geslaagd zijn beide maarschalken van het andere team uit te schakelen. Eenmaal weer op het kamp aangekomen wordt de strijdbijl weer begraven onder het genot van een lekker biertje. Marjolein Dijkerman was samen met Lennard eerder teruggegaan van het Levend Stratego, omdat Danny van Loon op het kamp op haar stond te wachten. Als de hele groep echter weer terug is op het kamp, blijkt dat zij nog ergens rond zwerven tussen de weilanden van Gendringen. Danny die blij is dat de bar weer open is, begint maar aan het bier om het wachten te veraangenamen; dit is dan het startsein voor een lange, lange avond. Inmiddels zijn Marjolein en Lennard gearriveerd en komt Danny echt los. Er worden hotelkamernummers uitgewisseld en het barboek wordt omgedoopt tot Danny's barboek. De bar krijgt als nieuwe naam Danny's club, bereikbaar op 06-####### (fl. 1,00 p/min.) (Info over dit nummer is te verkrijgen bij de Zomerkampcommissie). Na ons nog enigszins zorgen te hebben gemaakt over hoe we zoveel ouders in de bar een zitplaats gaan geven, werkt het weer een handje mee door een heerlijk zonnetje te laten schijnen. Veel ouders verkiezen een hierdoor een plekje buiten, waardoor er binnen weer wat ruimte komt. Nadat iedereen zijn honger heeft gestild, begint rond halfzeven Jaap Zevenbergen met zijn minicollege Geodesie. In dit minicollege probeert hij de ouders een indruk te geven van wat een geodeet nu eigenlijk is en waarom hij eigenlijk nodig is, uiteraard vanuit een meer juridische kant bekeken. Aangezien je aan theorie alleen niks hebt, zoals uit het bestaan van het studieonderdeel zomerkamp blijkt, geven we de ouders ook een cursus "omgaan met de tachymeter en GPS-RTK-ontvanger. Deel 1Met de tachymeter mogen de ouders een woord gaan zoeken door letters op verschillende richtingen in te meten en de GPS-RTK-setjes blijken in staat om lukraak weggegooide dubbeltjes weer terug te kunnen vinden in het grasveld. Dit is een conclusie die zeker in het derdejaarseindrapport mag worden vermeld. De ouders laten zich dit harde werken het bier en andere drankjes goed smaken, en pas na twaalven is het kamp weer alleen voor de deelnemers die zich nu in alle rust voor kunnen bereiden op het weekend. Waar dient het weekend voor op zomerkamp? Uiteraard uitslapen! En dat gebeurt dan ook volop. Een andere weekendactiviteit die erg populair is, is wassen. Zo tegen het begin van de middag arriveren de eerste ouderejaars voor de Open Avond. De traditionele strijd om de Daan Gast bokaal wordt uiteindelijk gewonnen

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 271