Woensdag 5 juli Donderdag 6 juli Vrijdag 7 juli 264 Lustrumboek "The 5th Element" Deze avond heeft ook het record van het aantal decibellen van de Open Avond met glans weten te verbreken, want zelfs tot op de naastgelegen provinciale weg was ae muziek nog te horen. ABBA-avond stond in het programmaboekje, maar helaas blijken veel deelnemers er na één cd wel genoeg van te hebben. Meer actief kan er worden mee gedaan aan de uitaestelde zeskamp die dan ook maar meteen omgedoopt wordt in een vijfkamp. Als onderdelen zijn er dit jaar: skilopen, piketje draaien, kratje lopen, busje duwen en natuurlijk een bierestafette. Na een spannende strijd tussen team 1 en 3, blijkt team 3 toch de ware kampioen te zijn door de bierestafette te winnen, 's Avonds is het na de uitzending van maandag, waarin er geen verbinding tot stand kon komen met het Big Brother huis wegens satellietproblemen, tija voor de derdejaars om hun versie te laten zien. Waar sommigen toch echt LINGO en Jerry Springer show verwachten, blijkt iaargana '97 zich voor de verandering eens te houden aan de ingezette verhaallijn. Wel zijn er enkele nieuwe gasten aan het huis toegevoegd, te weten Erik C. en Huib de L. alias Franqois Bouïanger en Jerry Springer. In café-restaurant Te Pas in Gendringen vindt de slotmaaltijd plaats. Na de speech van Thijs, waarin het hele kamp noa eens kort wordt herbeleefd en de bedankjes van Merijn namens het bestuur, is net tijd voor Frank Kenselaar om namens de zomerkampbeheerscommissie het praatje te houden. Tijdens deze humoristische speech weet Frank de geloofwaardigheid van Henri Aalders noa meer te laten aaien. Terwijl Frank Henri zogenaamd via zijn mobiel in Hong Kong aan te lijn heeft en hem de mooiste verhalen laat vertellen, laat Frank zijn mobiel in zijn borstzakje zakken om vrolijk door te gaan met zijn praatje. Namens de begeleiders biedt hij de deelnemers voor de verdere avond een fust bier aan. Hierna is het de beurt aan de eerstejaars, Carol uit Hong Kong die in het Chinees ook haar bedankje kwijt wil en de derdejaars. Nadat iedereen zijn koffie of thee op heeft, verplaatst het hele gezelschap zich weer richting kamp om het er daar in de bar nog eens goed van te nemen. Zo ook Edward verbree die het er een dag later nogal moeilijk mee bleek te hebben. Maar voordat de tap echt los gaat, moeten eerst de begeleiders en kampstaf hun Big Brother nog opvoeren. Via een TV in de bar kan men de begeleiders live volgen in het huis, die net bezig zijn met de verkiezing van de beste meetploeg van het kamp. Al snel blijkt er géén enkele meetploeg aan de zware eisen te voldoen en uit frustratie wordt Lothar zwaar mishandeld door Danny en bijna door Ton in de frituurpan gestopt. Nu is het tijd voor de deelnemers om de beste begeleider van het kamp te kiezen. Via een paar stemrondes blijven uiteindelijk de derdejaarsbegeleiders over, terwijl Edward verbree toch zo'n goed argument heeft om niet te worden uitgestemd: 'Als ik het huis uit moet, weten jullie wie er voor in de plaats komt". Na een spannende laatste ronde blijkt Frank Kenselaar de populairste begeleider. De laatste dag breekt al weer aan. En omdat het ook nog maar een halve dag is, komt er van meten nog maar weinig. Nadat iedereen zijn eigen tent heeft afgebroken en schoongemaakt en delxarrekening is betaald blijft het kamp er verlaten bij liggen. De drukte en daarmee de deel van de gezelligheid van de afgelopen twee is verdwenen. Binnen recordtijd worden de containers ingepakt en kunnen de kampstaf, de commissie en de arie hulpjes ook huiswaarts Teren. Het kamp is dan echt voorbij en onze Duitse vrienden op de camping kunnen weer genieten van hun rust. Graag wil ik de deelnemers, de kampstaf de begeleiders en last but not least mijn eigen commissie bedanken voor deze twee geweldige weken. Een mooiere afsluiting van het collegejaar kan ik mij persoonlijk niet voorstellen.

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 273