Snellius Eerstejaarsweekend 1996 De voorbereiding Vrijdag, de eerste kennismaking Zaterdag, wegwezen 267 Het begon allemaal op het EJW '95 waar de EJWC '96 werd samenaesteld. Het leek ons erg leuk om dit evenement te organiseren en we gingen aan ook vol goede moed aan het werk om er een geslaagd EJW van te maken. Na enkele vergaderingen werd besloten om het EJW '96 in "De Notelaer" in Pijnacker te organiseren. Ook het activiteitenprogramma werd na menig hoofdbreken samengesteld en de nodige versnaperingen werden besteld. Nadat alle sjaars aangeschreven waren en de aanmeldingen binnenstroomden waren we met stomheid geslagen wegens het hoge aanmeldingspercentage, te weten 92% (in ons jaar was dit slechts 79%, wat we voor dit jaar ook ongeveer verwacht hadden) Eindelijk was het dan zover, het was vrijdag 1 6 augustus 1 996. Om 1 4.00 uur zouden de sjaars verzamelen bij café Rumours. Vandaar werd er, na (uiteraard) wat gedronken te hebben koers gezet naar Pijnacker. Eenmaal daar aangekomen werd het gebruikelijke namenspel gespeeld met de commissie en de sjaars, waardoor de namen er al snel ingeramd waren. Vervolgens werden de voor Snellius o zo noodzakelijke liederen in de hersentjes van de sjaars geprent, naar 's avonds bleek met wat minder succes dan verwacht. De door alle spelletjes gegroeide honger kon vervolgens worden gestild met een door Thijs en Frangois bereide maaltijd. Na het eten en afwassen kwam het bestuur, dat enthousiast werd onthaald door iedereen. De gebruikelijke bierestafettes volgden. Het bestuur feestte tot in de kleine uurtjes met het overaebleven selecte groepje feestbeesten door en was geenszins van plan het pand te verlaten. Toen dit uiteindelijk, na enig aandringen van de commissie, wel gebeurd was kon iedereen van de geplande nacntrust genieten. De volgende dag werd er lekker uitgeslapen en na het ontbijt werd er vertrokken richting Pijnacker CS voor de land-in-dag. Twee groepen vertrokken richting Rotterdam en twee richting 's-Gravenhage. Dit werd door de sjaars en door ons na terugkeer als een geslaagd evenement beschouwd, mede dankzij de vele debiele opdrachten die uitgevoerd moesten worden, zoals het opmeten van een drukke winkelstraat met een meetband. Na het eten, ditmaal door Marco en Wilmar bereid, begon de inmiddels fameuze Open Avond waar tot onze grote eer het nieuwe Snelliusbestuur werd voorgesteld.

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 276