Eerstejaarsweekend 1997 "Niet in te halen!" Snellius Idealen. Welke commissie heeft ze niet, als ze fris de ALV tegemoet treden om hun eerste ideeën toe te lichten? Enthousiast beginnen, op tijd klaar zijn, lekker tijd voor de zomervakantie overhouden en natuurlijk er met je commissiegenoten een heel leuke tijd van maken. Tot zo ver verschillen de uitgangspunten van de EJWC'97 niet zo veel van andere commissies. In de uitvoering echter, bleek de commissie na verloop van tijd uiterst origineel te zijn. Maar zover is het nog lang niet. Sinds ons eigen weekend namen de plannen om een kandidaats-EJWC te vormen steeds definitievere vormen aan. Na een aantal nachtelijke feestpartijen, waarbij soms het nog net zittende bestuur erg aandoenlijk probeerde de eerstejaars dronken te krijgen (met succes overigens), stond het nelemaal vast: Maarten van Grafhorst, Friso Penninga, Ardien Weterings, Rick Wegener en Wouter Könst stellen zich kandidaat. In het najaar van '96 staan vijf eerstejaars, voor het eerst van hun leven met een stropdas om de nek, hun ogen uit te kijken op de wisselborrel. Net geïnstalleerd en direct oefenen met tappen, blaten en feesten. Vol goede moed vervolgt deze commissie haar weg; de knalrode, donkerpaarse, felgele, hardblauwe en erg roze notulen zijn in de kast in de bar nog steeds als bewijs aanwezig. Lezend in deze fleurige notulen, komen we de eerste minpuntjes tegen. Zo lezen we op 29 januari 1997: "Rick stuurt al direct aan op chaos en anarchie door de hele agenda direct te negeren. Maar goed, hij heeft hier een goede reden voor. Alhoewel, goede reden, eerder een slechte reden. Ons aller Riekje gaat stoppen met geodesie De EJWC'97 werd geboren. Rick nam hiertoe het initiatief en verbeterde zo de wereld/' Exit oprichter. Dave de Groot werd bereid gevonden Rick te vervangen. Helaas bleek al op 1 0 maart dat goed voorbeeld doet volgen: Wouter en Dave verlaten de faculteit. Marcel de Rink en Yvette Ellenkamp brengen de EJWC'97 weer op volle oorlogssterkte. Ondanks alle problemen verlopen de voorbereidingen voorspoedig: de aanmeldingen stromen binnen en er is een prachtige locatie geregeld, namelijk het Kruithuis. Met een gerust hart genieten we van ons zomerkamp in het mooie Epen. En toen ging het mis! Maarten van Grafhorst verliet de commissie, de locatie bleek niet geregeld en een deel van het geld was kwijt. 269

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 278