Vrijdag 15 augustus 1997 Lustrumboek "The 5th Element" Maar goed, we zijn niet voor één gat te vangen, offeren een paar weekjes vakantie op en met wat lichte stress breekt dan eindelijk vrijdag 15 augustus aan. Als met een bezweet hoofd eindelijk geconstateerd wordt dat de bar in het Kruithuis af is, klinkt er buiten lawaai: 25 heren en 2 dames arriveren op de fiets. De nullen leren elkaar oppervlakkig kennen tijdens de verschillende zeg-zijn-naam- of-je-krijgt-een-mep-met-een-krant-spelletjes, waarna de intiemere contacten tot stand komen tijdens het spelletje Twister, waarbij het de bedoeling is om onder leiding van Yvette in bizarre standjes tegen elkaar op te rijden. Na dit uitermate leerzame spel arriveren de koks (Sandra, Cor en Sander OE), die in de professionele, doch zeer hete keuken zich uitleven op een smakelijke macaronischotel. De nieuwe nullen ontdekken, geïnspireerd door de intieme spelletjes en het warme weer, de tap. Nog voordat het eten op tafel staat, is het eerste 50 litervat leeg. Brand bierbrouwerij mag tevreden zijn met dit eerste jaar. Tegen half negen arriveren vijf strak in het pak gestoken mensen, die zich uitermate belangrijk gedragen. Na een rondleiding door de commissie bestijgt het bestuur een wankel laddertje om vanaf het balkon de nullen toe te spreken. Als eerste draagt Marleen als voorzitter de nullen op hun mooie EJW-T-shirt aan te trekken; dit jaar een knalgroen T-shirt met een blije baby op de voorkant met de tekst "Als ik later groot ben, word ik geodeet!". Eenmaal omgekleed verrassen de nullen, van te voren ingelicht over dit bezoek, het bestuur met een zeer snel Snelliuslied: in 20 seconden worden de twaalf regels ten gehore gebracht. Na dit half uurtje arrogant doen, waar een bestuur een jaar lang naar uitkijkt, daalt het bestuur de trap af en mengt zich onder de nieuwe nullen. Dan is het tijd voor een partijtje Pictionary. Marleen deelt vooraf aan de commissie mee dat het bestuur wel dient te winnen, iets wat het bestuur na een verhitte strijd zelfs eerlijk blijkt te lukken. En wat doe je als je verhit bent? Inderdaad, afkoelen! Weer staat de tap meer open dan dicht, daalt het niveau en stijgt dus de stemming. Dan bestijgt Marleen een tafel om ook de nieuwe lichting geodeten het dansje op Hero's Toen ik je zag..., dé hit van zomerkamp '97, te leren. In antwoord hierop krijgt Marleen onder haar mantelpakje een geleend paar Nike Air aangemeten, om zo haar eerste gabberles te krijgen. Na een heel gezellig feest verdwijnen tegen zaterdagmorgen ook de laatste mensen naar hun stapelbed. 270

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 279