Lustrumboek "The 5th Element" de commissie bleek hier hoe onbetrouwbaar die dekselse padvinders van het Kruithuis zijn. In de glossy brochure met glimmende kleurenfoto's was ons een prachtig strakke slootkant beloofd, in de praktijk bleek deze slootkant echter omgetoverd in een oefenparcours voor de padzoekers: onkruid van ruim een meter hoog. Gelukkig ligt het Kruithuis aan de Schie en kon daar de oude steiger van Proteus worden gebruikt. Nu is het geen ongebruikelijk verschijnsel dat bij zulk goed weer iedereen na verloop van tijd in het water ligt, dit maal lagen de 25 heren wel heel snel in het water. De verklaring bleek eenvoudig: onze 25 heren waren na deze twee dagen al zulke Delftse mannen geworden, dat het zien van zo'n 200 bouwko's bij Proteus, aan de overkant van de Schie, genoeg was om de oversteek te wagen. Nadat ook de commissie door de nullen wordt verenigd met de Schie, kan worden teruggezwommen naar het Kruithuis. Hier verkeren we in de luxe situatie dat we onder de poort door kunnen zwemmen tot aan de ingang van de bar. Na een douche breekt het moment aan dat ook op geen enkele zeskamp mag ontbreken: de bierestafette. Aangezien het fust leeg moet, worden er na verloop van tijd diverse varianten ontwikkeld. Zo blijkt het goed mogelijk om je volle glas bier ondersteboven op het hoofd van de persoon tegenover je te deponeren. Als we erin geslaagd zijn om ook dit laatste fust leeg te krijgen, wordt net tijd om te gaan schoonmaken. De keuken, bar en slaapzalen worden weer in originele staat teruggebracht, waarna we het Kruithuis verlaten op weg naar ons avondeten. Bij Antonio's staat het deel van de nullen dat iets minder heeft opgeruimd al te wachten. Na een gezellige maaltijd gaan een paar nullen naar huis, maar de meesten gaan mee richting Beestenmarkt. Na twee uren op het terras, waar het drinktempo nog altijd behoorlijk is, wordt het tijd om naar de Markt te gaan om daar in de openluchtbioscoop 12 Monkies te kijken. Niet echt een geweldige film, maar dat kan ook komen omdat ik na dit weekend zelfs languit op de Markt heerlijk kan slapen. Na de film gaat iedereen naar huis om zich slapend voor te bereiden op de OWEE. Of op een hertentamen. April 2000 Nu, bijna drie jaar na het weekend, komen de herinneringen bij het opnieuw lezen van het secretarieel verslag en de notulen en het kijken van ae foto's weer naar boven. Het was toch wel erg leuk om zo'n weekend te organiseren, bovendien hebben de nullen niets gemerkt van de moeilijke voorbereidingen. Maarten van Grafhorst - Voorzitter (eerste) Marcel de Rink - Voorzitter (laatste) Friso Penninga - Secretaris Ardien Weterings - Penningmeester Rick Wegener - Commissaris Bar (eerste) Dave de Groot - Commissaris Bar (middelste) Marcel de Rink - Commissaris Bar (laatste) Wouter Könst - Commissaris Activiteiten (eerste) Yvette Ellenkamp - Commissaris Activiteiten (laatste) Noot: Onlangs is ook de twee jaar durende renovatie van het Kruithuis afgerond. Deze renovatie kostte ruim Fl.800.000,-. Een causaal verband met het houden van het EJW'97 is nooit bewezen. 272

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 281