Lustrumboek 'The 5th Element" Na het zomerkamp en een korte vakantieperiode was de tijd dan eindelijk aangebroken. Het eerstejaarsweekend was begonnen. Als een ware stoet trokken de aankomend geodeten door de polders van Midden-Delfland. Onderweg werd Wietse nog een keer uitgelegd dat schapen toch echt een staart hebben. Eenmaal aangekomen op het kamp werden de traditionele namenspelletjes afgewerkt, 's Avonds werd door het kandidaatsbestuur een voortreffelijke maaltijd voorgeschoteld. Na de afwas kwamen Marcel Andriesse en Cor Fokkinga het bestuur vertegenwoordigen. De beide heren lieten nietzo'n goede indruk achter; terwijl de commissie het hele weekend strak in zijn blouse met stropdas liep, kwamen onze gasten slechts gekleed in een casual korte broek en dito T-shirt. Tot in de kleine uurtjes werd er geïntegreerd om een smeulend hoopje hout, wegens gebrek aan echte scouts. Het pingpongen van de vorige dag was enkele nullen zo goed bevallen dat zij de commissie de volgende dag om negen uur alweer wakker probeerden te krijgen. Vandaag stond de hele dag in het teken van Delft. De nullen werden op een cultureel verantwoorde speurtocht door Delft gestuurd terwijl de commissie lekker van alles bij kon komen op de Beestenmarkt. Door ze een vragenlijst mee te geven werden we zelf ook nog wat wijzer over de vele ins en outs van de stad Delft. Zo blijkt de visbank gemiddeld genomen 53 soorten vis in huis te hebben, Hugo de Groot de Bijbel in zijn handen te hebben en de Oude Kerk 4°C/277K (2 meter naar het westen en 1 meter naar het noorden, red.) uit het lood te staan. Dat onze nieuwe lichting nog enige praktische geodetische ervaring kon gebruiken, bleek uit het feit dat sommigen van hen de bout in de Nieuwe Kerk ook letterlijk in de kerk gingen zoeken. Daarom gaven we onze nullen hun eerste les landmeten door ze één van de winkelstraten in de binnenstad van Delft in een dubbelserie met behulp van een meetband te laten meten. Eenmaal uitgerust werd de terugreis naar Pijnacker aanvaard, alwaar enkele geodeten van lichting '97 al een heerlijke maaltijd voorbereid hadden. Als toetje hadden onze jaargenoten gekozen voor het fenomeen banaan. De Open Avond werd druk bezocht en de nieuwe lichting werd grondig geïnspecteerd op vakbekwaamheid. De volgende ochtend kondigde het zonnetje een nieuwe dag aan waarin begonnen werd met een grote schoonmaak. Hierna kon met beginnen met de zeskamp, waaraan enkele nieuwe onderdelen toegevoegd waren. Zo mochten de nullen zich naast kratjelopen, eiervolleybal en de bierestafette laten meeslepen in een nieuw spel, genaamd komkommersjoelen. Als laatste onderdeel was er natuurlijk piketjearaaien. Dit jaar hadden we hiervoor een perfecte plek gevonden. Naast een natuurvriendelijke sloot met veel kroost en één meter bagger konden onze natuurvrienden zich niet inhouden en verdwenen ze één voor één onder de modder. Als commissie konden wij natuurlijk niet achterblijven Na een frisse douche voor iedereen, kon de tocht naar de Thijsseweg 1 1 worden aanvaardt, waar de nullen hun eerste kennismaking met de Snelliusbar hadden onder het genot van wat oosterse hapjes. Het weekend eindigde waar de OWEE van start ging met het bekijken van de film "The Rock" op de Markt. Resultaat van dit alles: Eén geobankje, vijftien goed voorbereide abituriënten en een betrouwbaar programma voor het volgende jaar (zie EJW'99). Lennard Huisman - Voorzitter Joep Hermans - Secretaris Tom Poppema/Eltjo Keijer - Penningmeester Wietse Balster - Commissaris Bar Jeroen Leusink - Commissaris Activiteiten 274

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 283