Eerstejaarsweekend 1999 Snellius Dit is het verslag van het Eerstejaars Weekend '99, het laatste en gaafste van het millenium, dat de nieuwe lichting eerstejaars meenam op zijn vleugels naar de wondere wereld van geodesie studeren in Delft. Het begon allemaal lang geleden met vijftien kleine mensjes die zich groot voelden, net weggevlogen uit moeders vertrouwde nest, op weg naar de grote stad Delft. Ze voelden zich groot, totdat ze op het EJW '98 kwamen, want daar bleek dat zij niet meer de oudste waren, maar nietsbetekenende nullen. Toch waren er vijf mensjes die daar verandering in wilden brengen en besloten samen te spannen in een nieuwe eerstejaarsweekendcommissie. En zie daar: de EJWC'99 was geboren. Een jaar van voorbereiding en veel gezelligheid vloog voorbij 'twas heel fijn, dat afgelopen jaar...). En toen was de tijd daar.... Het begon allemaal op vrijdag de dertiende met dertien kleine mensjes die zich groot voelden, net weagevlogen uit moeders vertrouwde nest, op weg naar de grote stad Delft. De datum beloofde niet veel goeds voor vandaag. Toen we allemaal aanwezig waren op het station vertrokken we naar het nog immer sfeervolle en rustige scoutingterrein De Bieslandse Bos te Pijnacker. Meteen werd ons technisch inzicht getest, want iedereen mocht zijn eigen tent opzetten, zelfs zonder haringen kwamen we daar een heel eind mee. Gelukkig kwam er aan de traditionele namenspelletjes snel een eind omdat we elkaar na een half uurtje wel kenden, we waren ook met zó weinig! Opeens kwamen daar vijf grote mensen aan, ze bleken nog heel belangrijk te zijn ook! Ze kwamen als kandidaatsbestuur voor ons koken. Het was erg leaker, vooral de grote hoeveelheid kaas. 's Avond werden we vereerd met nog hoger bezoek. Vier zeer belangrijke mensen in pak kwamen het terrein oplopen. Net als filmsterren hadden ze een zonnebril op. Om indruk op hen te maken zongen we hen toe staand van groot naar klein, in de vorm van een halve maag, dat hielp, want 's avonds mochten we gezellig met hen en elkaar rond het kampvuur zitten. De volgende morgen werden we al redelijk vroeg gewekt door een verfrissende openlucht douche. Na een zwaar ontbijt met zeer sterke koffie en bevroren brood en melk maakten we ons klaar voor een dagje Delft. We kregen een cursus straatmeten en gingen op bezoek bij verschillende geodeten. Inmiddels was de 275

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 284