Lustrumboek 'The 5th Element" Nadat wij weer afscheid genomen hadden van de EJWC '99 namen we de groep mee naar de Beestenmarkt om daar, gezellig onder genot van live muziek en een drankje, elkaar nog beter te leren kennen. En toen was het moment gekomen om kennis te gaan maken met het bestuur, en wat is nou een betere plaats om dat te doen dan de bar. Natuurlijk moest ook het Snelliuslied gezongen worden, helaas was het de eerste keer niet meer dan een licht geroezemoes. Toen besloten het bestuur en de commissie dat ze het wel een keer voor wilden zingen, daarna ging het ook veel beter bij de nullen en het bestuur was tevreden. Een paar biertjes later was het weer tijd om naar de boot te gaan, om daar tot in de diepe uurtjes te drinken en alvast kennis te maken met een paar traditionele geodesiespelletjes, zoals kratjelopen. Maar om vijf uur had iedereen het toch wel gezien en gingen we naar bed. Op zaterdagochtend werd het hele gezelschap om tien uur door de commissaris activiteiten gewekt met een vrolijk en toepasselijk deuntje (get uppal). Na een gezellig onbijtie bij heerlijke zonnenschijn hadden we weer een opgave voor ze. Ze mochten de boot opmeten, om zo dicht mogelijk bij het resultaat van de commissie in de buurt te komen. We vonden mede door de grote golven op het water, dat ze met een afwijking van maar 47 cm voor deze test ook geslaagd waren. Toen volgde het ultieme geodetische tijdverdrijf: vind je weg in een vreemde stad. Met alleen een briefie werden ze erop uitgestuurd om de belangrijkste plekjes van Delft te ontdekken, waaronder de Prinsenhof, het politiebureau en verschillende kroegjes. Wij hadden erop gerekend dat ze daar tot half zes over zouden doen, maar toen we ze om half vijf bij Hugo op de markt ophaalden zaten ze reeds een half uur op ons te wachten. Misschien kwam dit succes door de komst van Jacco, die Arnoud vervangen had, maar wij hadden eerder het gevoel, dat dit gewoon geboren geodeten waren. Inmiddels werd er door het kandidaatsbestuur op de boot reeds hard gewerkt aan het avondeten, wat de nullen nog even de kans gaf om bij de commissieleden thuis te douchen, want er was helaas geen douche op de boot. Ook deze avond was het eten weer bijzonder goed klaar gemaakt en het smaakte iedereen voortreffelijk. Daarna begon om negen uurae open avond, want wij mochten ze dan wel echte geodeten vinden, maar onze voorgangers moesten het daar natuurlijk wel mee eens zijn. Maar ook al hielden de eerstejaars het niet zo lang uit als de reeds afgestudeerden, toch konden wij op het einde van de nacht terug kijken op een heel geslaagd feest. Dit werd mede onderstreept door het feit dat we de laatste gasten pas om vijf uur uit konden zwaaien. 278

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 287