Sigarendispuut 'de lekkere trek' Omdat een voetbalclub uit Rotterdam Zuid die avond een belangrijke europacupwedstrijd speelt, wordt besloten de TV erbij te halen en met banken eromheen gedrapeerd, wordt getracht een gezellige huiskamersfeer te creeëren. Bij voetbal kijken hoort natuurlijk bier, chips en nog meer ongezonde zaken. Na een tijdje blijkt dat iedereen, naast deze ongezonde waar, ook inmiddels een heerlijke roker tot zich heeft genomen. Wat heet; na een tijdje staat de hele bar blauw van de rook en is de voetbalwedstrijd vrijwel niet meer te zien door de dampen heen. Gezien de latere uitslag is ait overigens ook niet zo erg. Door deze spontane plotselinge liefde voor de sigaar wordt nog die avond besloten om een sigarendispuut in het leven te roepen die een herhaling van deze legendarische avond mogelijk maakt in de toekomst. Met de bijzonder originele naam de lekkere trek wordt het dispuut op de wereld gezet. Lustrumboek "The 5th Element" We schrijven maart 1995. Het is baravond, maar aangezien deze in de 'witte week' valt, is het niet bepaald druk te noemen. Wat heet: er zijn niet meer dan 8 mensen in de bar te vinden. In die tijd een zeldzaam laag aantal! Na deze bruisende start is het belangrijk het dispuut onder de aandacht van de overige Snellius-leden te brengen. Het smoelenbord lijkt ons een uitstekende mogelijkheid om bij de bijbehorende foto niet al te subtiel te vermelden welke functie erbij deze persoon hoort binnen het dispuut. Onze naam is gevestigd! In dit dispuut heeft een ieder uiteraard ook een functie. Naast standaardfuncties als president en ab-actis en zijn ook de belangrijke functies als commissaris lucifer en commissaris SEX (Sigaar EXtern) aanwezig. De activiteiten van het dispuut bestaan uit het regelmatig bijeenkomen en dan onder het genot van een sigaar al dan niet belangrijke zaken bespreken. Echter, naast deze standaardactiviteiten hebben we ook regelmatig andere activiteiten, waarbij de excursie naar de Huifkar sigarenfabriek in Duizel een absoluut hoogtepunt genoemd mag worden. Handmatige fabricage van sigaren bij de Huifkar 284

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 293