Het pijprokersgenootschap Nieuws van het Pijprokersgenootschap Eerste activiteit 'Met de vlam in de pijp' matig succesvol 286 Lustrumboek "The 5th Element" Naast de officiële commissies die er binnen het Landmeetkundig Gezelschap Snellius bestaan, zijn er ook nog enkele bijzondere disputen en genootschappen te vermelden. Het pijprokersgenootschap is er daar één van. Eersteven voorstellen. Het pijprokersgenootschap bestaat momenteel uit de volgende erkende leden: Thijs Ligteringen Leendert Dorst Door de lustrumboekcommissie is ons gevraagd eens het één en ander op papier te zetten over onze activiteiten tijdens net afgelopen lustrum. Hieraan is gehoor gegeven door het schrijven van dit artikel waarin achtereenvolgens de volgende onderwerpen aan de orde zullen komen: Een artikel uit de Geopinie van september 1999: Nieuws van het Pijprokersgenootschap. Een update van het afgelopen jaar: Het pijprokersgenootschap seizoen 1999/ 2000 Meer informatie: bevat enerzijds een korte invoering in de kunst van het pijproken en anderzijds de aanmeldingsprocedure bij het Pijprokersgenootschap. Na de oprichting van het Pijprokersgenootschap 'Met de vlam in de pijp' van ons L.G. Snellius is het enige tijd vrij stil geweest rondom deze groep jongelieden. Dit heeft zelfs geleid tot het uiten van enige bezorgdheid op de ALV afgelopen lente. Daarom dit verslag van onze eerste activiteit: alle bezorgde geïnteresseerden rondom ons kunnen gerust zijn: we zijn springlevend! Het is echter nooit de bedoeling geweest veel beslag te leggen op elkanders tijd. Alle leden van MDVIDP zijn immers enthousiastelingen op velerlei gebieden en zodoende is één keer per collegejaar een goede frequentie voor onze activiteiten. Na de oprichting afgelopen seizoen heeft onze activiteit voor dit seizoen reeds plaatsgevonden in de eerste prille dagen van het nieuwe collegejaar. Deze eerste maandag van het seizoen trokken we er gezamenlijk op uit op snelle fietsen in de richting van Leidschendam, waar onze commissaris activiteiten een uitstekende excursie georganiseerd had bij de plaatselijke verkoper van Rover- automobilia. Hun nieuwe topmodel, nummer 75, is een auto die qua comfort uitstekend past bij het door ons gewenste imago. Dat de affectie wederzijds was, bleek wel uit het feit dat beide deelnemers met alle egards ontvangen werden. Al snel zoefden zij over het vaderlandse wegennet, daarbij de hun toevertrouwde automobiel niet sparend, maar zeker ook niet mishandelend. Het voert te ver hier in te gaan op alle kwaliteiten van deze rijmachine, maar het dient toch zeker opgemerkt te worden dat de asbakken van dit kwaliteitsproduct te wensen over laten. De gemiddelde sigaretten- of doorsnee sigarenroKer zal dit waarschijnlijk niet opmerken, maar voor pijproken zijn zij duidelijk ongeschikt. Pijproken in de auto is een waar genoegen, helaas dienen soms beide handen tegelijk gebruikt te worden voor een veilige verkeersdeelname, zodat hands-free gerookt dient te worden of de pijp tijdelijk weggelegd moet worden. Daar het roken met de pijp continu in de mond gekiemd zeer slecht is voor de pijpetuit, en bovendien vermoeiend voor de mond, wordt dit in brede kring als een ordinaire

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 295