Het pijprokersgenootschap seizoen 1999/2000 Meer informatie? Snellius handeling gezien. Dit noodt de bestuurder van auto's de pijp zo nu en dan weg te leggen in een daarvoor geschikte asbak. Op dit gebied schiet ons testobject aus duidelijk tekort. Met enig gevoel van teleurstelling in het lijf werd de auto dus vrij spoedig weer overhandigd aan de plaatselijke Rover-agent. Op de snelle fietsen togen beide lieden rap weer huiswaarts om aldaar bij een van hen een uitstekende maaltijd te bereiden, die zich puik laat combineren met een pijp vol zalig geurende toptabak. Al met al kan geconcludeerd worden dat de uitkomst van de activiteit dan wel bijzonder teleurstellend was, maar dat de dag als geheel toch zeer leerzaam en gezellig genoemd mag worden. Hierbij nogmaals de complimenten aan onze commissaris activiteiten voor de piekfijne organisatie. Het zou wel eens zou kunnen zijn dat er bepaalde lezers (vermoedelijk de eerstejaars) de leden van het pijprokersgenootschap niet zo goed of zelfs helemaal niet kennen. Dat zou kunnen. Beide leden zijn aan ook in het seizoen 1999/ 2000 afgestudeerd. Op het gebied van het pijproken wordt er door beiden op een interessante wijze bericht gedaan vanaf het pijprookgebied. Een van de leden was zo zeer gecharmeerd van het fenomeen 'pijproken in een Engelse auto' dat hij zich een Mini heeft aangeschaft met een groot open dak om ook de buitenwacht in de geneugten van zijn geurige tabak te kunnen laten delen. De andere pijproker heeft tijdens zijn afstuderen van collega-studenten een pijp cadeau gekregen, de gulle gevers worden nogmaals hartelijk bedankt! We kunnen ons voorstellen dat er iemand onder u is die door het bovenstaande zodanig enthousiast is geworden over het pijproken dat hij of zij er graag meer over zou willen weten. De site www.pipes.org op het internet is erg bruikbaar. Er staat zelfs een pijp-email-lijst op. Als voorproefje voor beginners wordt het volgende vermeld: Pipe initialization and maintenance There's really no big deal to lighting a pipe; it just takes some practice. Firstget yourself a quality pipe and some good tobacco. Avoid pipes with lacquer finishes or with a lot or "fills" (putty applied to smooth over surface defects). Rough- surfaced pipes are finethoughand usually cost a little less (and smoke cooler). You should plan on spending $30-50 for a decent pipe; smoke shops are usually willing to bargain on priceand often have sales. Look them over and buy the one you like best; it's largely a matter of personal preference. Amphora Regular, or a similar mild non-aromatic or light aromatic Burley/Virginia blendwould be a reasonable tobacco for a beginner. Keep the package tightly sealed to keep it fresh. Experiment with tobaccos until you find what you like. It helps to aet a tobacco that your wife or girlfriend likesso get her input. If she doesn't like pipes at allget a new one of those, too. :-) Now, to the matter of lighting. Pack the tobacco a bit at a time, perhaps 1 /3 of the bowl. You want to have it slightly springy, neither loose nor tight. It should be easy to draw through. Use the reamer to loosen it if it's too tight. Light a match and hold it horizontally until the match completely catches fire. Then hold it horizontally over the bowlpuffing and moving the match in a circular motion over the tobacco until it is alight. Avoid burning the edge of the bowl when 287

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 296