Faites vos jeux Snetlius Judy Jesse WC groen, Snelliusbar zilver, studentenhuis x-dakje voorgevel groen en Marloes Graaumans slaapkamer blauw. Zegt u allemaal niets? Het zijn de kleuren van de speciale Loch Ness 1 999 editie van "De kolonisten van Catan". Eén van de vele gezelschapspelletjes die regelmatig door het spelletjesdispuut Loch Ness 1 999 gespeeld wordt. Het dispuut, opgericht na de zeer geslaagde buitenlandexcursie naar Engeland en Schotland in februari 1999, is een overblijfsel van de zeer gezellige vergaderavonden die de commissieleden vele malen met elkaar hebben gehad. Om na afloop van de excursie niet in een "zwart gat" te vallen, hebben de spelletjesfanaten Mariska, Jochem, Wilmar, Wietse en Daniël afgesproken om eens in de twee weken bij elkaar te komen voor een heerlijk fanatiek spelletje. Om het dispuut kracht bij te zetten, zijn er verschillende toepasselijke functies bedacht. Respectievelijk commissaris vaste waren, commissaris spelfout, commissaris vloeibare waren, commissaris scrabble en commissaris monopolygeld. Tevens is er in de loop der tijd een zesde lid verschenen. Op 1 1 mei 1 999 neeft Frangois Verschueren met succes het toelatingsexamen van het dispuut volbracht. Zijn functie is het verzorgen van de muziek en hij is daarom toepasselijk tot commissaris stemvork benoemd. Spellen die regelmatig door het dispuut gespeeld worden zijn het al eerder genoemde Kolonisten van Catan (dat door samenvoeaing van de speciale Loch Ness 1 999 editie en de originele editie door maar liefst 8 spelers gespeeld kan worden), RISK, monopoly, trivial pursuit (genus-, Holland-, entertainment-, en 1 997-editie), levensweg, Charlemagne, het grote Vermeer spel (aanrader voor GiGb-ersl), het woordenboekspel, elfenland en rummicub. Eén keer ook ziin we buiten de grenzen van het studentenhuis ons geluk gaan beproeven. Het Holland Casino in Scheveningen was voor een avond het speelveld. En voor Frangois en Wietse was dit zeer succesvol. Alles wat Frangois in handen nam, veranderde in geld en na een valse start kwam ook Wietse met een volle portemonnee het casino uit. Voor de anderen was het een minder succesvolle avond, maar desondanks geslaagd. Helaas wordt het gemiddelde lid ook weer een dagje ouder en dat betekent voor studenten minder vrije tijd. Stages en een jaar buitenland beletten het dispuut om op volle kracht door te gaan. Desondanks probeert het dispuut regelmatig bij elkaar te komen om verhalen uit te wisselen en eikaars geluk te beproeven. Ot het Loch Ness 1999 spelletjesdispuut lang zal stand zal houden? Dat weet niemand. Maar dat het het meest gezellige dispuut is dat studievereniging Snellius rijk is, staat vast. De inzet is gedaan, nu maar hopen op een goed vervolg... Rien ne va plus Loch Ness 1 999 spelletjesdispuut, Jochem Lesparre Wietse Balster Mariska Flierman, Wilmar Visschers Daniël te Winkel Frangois Verschueren 289

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 298