Het bananendispuut 'Banaan' Lustrumboek 'The 5th Element" Op het zomerkamp in Nijhuzum werd het enige echte bananendispuut officieel opgericht, om precies te zijn op 12 juni 1 999, 21.51 CET. Op zich best vreemd dat de wereld tot die tijd heeft moeten wachten, want men moet toegeven: de banaan is toch een fascinerend onderwerp? Maar tijdens het zomerkamp 1999 was de tijd toch echt rijp om actie te ondernemen. De wereld mocht niet langer verstoten blijven van de glorie van de banaan. Maarten Smits werd als eerste voorzitter verkozen, echter reeds bij zijn verkiezing was al duidelijk dat er gezocht moest worden naar een opvolger. Dit omdat Maarten besloten had om Delft te verruilen voor Utrecht. De andere oprichters zijn: Erik Steenbergen (Banaris), Joep Hermans (Banaanmeester), Huib de Ligt (Commissaris Banale Activiteiten), Marco Baars (Commissaris Bananen Promo), Peter Menting (Commissaris Bananenrecepten), Thijs Brentjens (Commissaris Internet) en Erik Claassen (Banaanproever). Bij de oprichting stelde het dispuut zichzelf tot doel: het promoten van de banaan in al haar hoedanigheden. Vol enthousiasme werd nog diezelfde avond begonnen de Nederlandse literatuur te verreiken met een groot aantal bananenspreekwoorden en uitdrukkingen. Het resultaat is te vinden in het barboek van het zomerkamp Nijhuzum. Om na het verschijnen dit lustrumboek een ware veldslag om dit barboek te voorkomen, zal hieronder een kleine selectie te lezen zijn: Van Bananen word je vrolijk Oost west, Banaan best Eens een Banaan, altijd een Banaan Beter één Banaan in de hand dan tien in de boom Als je Banaan maar goed zit Wie voor een Banaan geboren wordt, wordt nooit een appel De een zijn schil is de ander zijn banaan Als twee vechten om een banaan, krijgt de derde hem in zijn gezicht Wie niet schil is moet banaan zijn We will we will schil you! Zich bananengeel en groen ergeren Banaan na schil geeft geel, schil na banaan geeft een rondje Krap bij banaan zitten Beter een halve banaan dan een lege schil Iemand een banaan schillen Met de bananen op schil gaan De banaan verwijt de schil dat hij geel ziet In de tijd hierna zijn ook nog reclamespreuken en songteksten aan de banaan onderworpen geweest. Ook is het bananendispuut geodetisch verantwoord bezig geweest: zo is er een eigen tijdstelsel ontworpen, de NMBT, oftewel de Nijhuzum Mean Banana Time. De transformatie tussen de CET en NMBT is als volgt vastgesteld: 24.00 uur CET komt overeen met 2.09 uur NMBT. De schaalfactor is 1Momenteel wordt door onze Commissaris Krommingscoëfficiënten druk gewerkt om de verschillende krommingscoëfficiënten van de banaan te bepalen. Door het afscheid van Maarten Smits zijn er enkele functiewijzigingen geweest. Om te beginnen is de taak van Banaanzitter overgenomen door Marco, Peter is 290

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 299