Postbodedispuut Snelpost Snellius In de afgelopen vijf jaar waren er aardig wat Snelliusleden werkzaam bij de post of beter gezegd PTT Post BV. Naar aanleiding hiervan is op 1 1 november 1 998 het Postbodedispuut Snelpost opgericht als extra element voor alle geodesie- postbodes. Een heus Reglement van maar liefst 10 artikelen omgaf het geheel. Dat er nog behoorlijk wat mensen lid konden worden van het Postbodedispuut blijkt wel uit artikel 2, lid 1van het Reglement: Een ieder mag lid worden van het Dispuut mits hij/zij: lid is van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius én werkzaam is bij PTT Post BV of intenties daartoe heeft. Werkzaam zijn betekent gecontracteerd zijn bij PTT Post BV Intenties hebben betekent een sollicitatiebrief geschreven hebben naar PTT Post BV en vervolgens bericht ontvangen hebben dat hij/zij hetzij aangenomen ishetzij op sollicitatiegesprek mag komenhetzij op de wachtlijst geplaatst is. Niet alleen de reeds aangenomen postbodes, maar ook de postbodes-in-spé konden lid worden van het Postbodedispuut. Helaas voor de mensen die werkzaam zijn bij TNT, het zusje van de PTT, werden zij door de oprichters niet gezien als echte postbodes. Natuurlijk stond gezelligheid voorop binnen het Postbodedispuut. Dit blijkt wel uit de eerste bijeenkomst: het kennismakingsetentje bij de Gouden Koets. Onder het genot van veel rijst en bier werd besloten een uitje te maken naar het PTT Museum in Den Haag. In maart 1 999 vond deze excursie dan ook daadwerkelijk plaats. Aansluitend vond de Algemene Ledenvergadering plaats in Café Havana, wederom onder het genot van een biertje of wijntje. Hierna vond een uiterst gezellig etentje plaats bij de Haagse Donatello's. Tijdens dit etentje werd alweer afscheid genomen van een lid vanwege het beëindigen van het contract bij de PTT. Dat de leden van het Postbodedispuut zich in the picture wierpen bij andere Snelliusleden, bleek wel bij de presentatie tijdens ae ALV in april 1999. Ook tijdens het geofeest in 1999 was het Postbodedispuut duidelijk aanwezig: rond een uurtje of 2 stond een aantal leden van Hét Dispuut in rooa-bruin gestreepte PTT-polo's achter de bar en voerden op de bar de ter plekke verzonnen postbode- instraat-dans uit. Een paar weken later waren vele leden ook weer achter de bar te vinden, en wel achter de zomerkampbar. Helaas kwam er na dit zomerkamp een eind aan de bloeiende periode van het Postbodedispuut. Niet omdat iedereen besloot om bij de post te stoppen; nee, tot op de dag van verschijning van dit Lustrumboek heeft de PTT zelfs een recordaantal geodeten in dienst. De eigenlijke reden was dat het Dispuutsbestuur bestaande uit de Groepsleider, Brievenschrijver en Portorekenaar, het te druk kregen met andere zaken en opvolgers voor het bestuur dienden zich ook niet aan. Gevolg: in collegejaar 1999-2000 werd er niets meer ondernomen als Postbodedispuut. Misschien dat in de toekomst het ingedommelde Postbodedispuut weer wakker geschud kan worden door een aantal enthousiastelingen. Een excursie naar Sorteercentrum Rotterdam zou een leuke excursie kunnen zijn... Namens het Postbodedispuut, Pim Hilferink, Brievenschrijver 293

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 302