'98-'99, een jaar Snellius volgens Willebrord Snel van Royen Lustrumboek "The 5th Element" Geschiedschrijving is een apart vak waar ik als landmeetkundige en natuurkundige weinig kaas van heb gegeten. Eigenlijk zou ik het dan ook aan anderen over moeten laten. Maar ia, zo dacht die luie secretaris van het bestuur '98-'99 er ook over, waardoor ik met deze taak werd opgezadeld. Bedankt. Maar als je er even over nadenkt, blijkt het eigenlijk toch wel erg leuk te zijn om je gedachten te laten gaan naar de gebeurtenissen in deze periode en die op te schrijven. Opvallend is dat de schrijvers van het boek "Snellius, de geschiedenis van de persoon en de vereniging" er ook zo over dachten. Hun voorwoord begint namelijk met de wijze woorden: "Geschiedenis kan droog, saai, voorbij zijn zeker, maar ook heel leuk, nuttig, en zeker belangrijk zijn.". Ik had het niet beter kunnen verwoorden. Nu ik het toch over dit boek heb: het verschijnen hiervan in het voorjaar van '99 vormt mijns inziens het hoogtepunt van het jaar. De schrijvers Leenaert Dorst en Bastiaan van Loenen zijn er na twee jaar noeste arbeid in geslaagd een fraai boekwerk af te leveren. Niet alleen hebben ze mijn levensverhaal op nauwkeurige wijze beschreven, ook het wel en wee van de studievereniging Snellius is op een leuke manier uit de doeken gedaan. De ereleden Daan Gast en Joop Gravesteijn, de jonge honden van het stel, waren speciaal gekomen om het eerste exemplaar in ontvangst te nemen. Ook zij waren zeer ingenomen met het resultaat. Hopelijk zal het werk zijn weg vinden door het land. Het mag absoluut niet ontbreken in de boekenkast van een ieder die Snellius een warm hart toedraagt. Eén van de schrijversLeenderf Dorstbiedt erelid Joop Gravesteijn het eerste exemplaar aan van het boekje "Snellius, de geschiedenis van de persoon en de vereniging Maar natuurlijk is er dit jaar nog veel meer gebeurd in de wereld rond Snellius. En omdat er elke dag een dag geschiedenis bijkomt, ben je na het publiceren van een boek over de historie van Snellius niet uitgerangeerd. Dit lustrumboek is daarom de uitgelezen manier om ook de gebeurtenissen in het vereniqinqsjaar '98-'99 op schrift te stellen 302

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 311