50 jaar Geodesie Dies Nieuwjaarsduik Snellius Op 5 november 1 998 was het zover, de opleiding geodesie bestond 50 jaar. Bij dit heugelijke feit werd uitgebreid stilgestaan. Eén van de onderdelen was een bedrijvendag die door Snellius is georganiseerd. Studenten uit Delft en Utrecht konden in de practicumzaal van het Geodesiegebouw aanschouwen hoe hun toekomst eruit kan zien. Het animo van de bedrijven was overweldigend. Er moesten daarom zelfs bedrijven worden teleurgesteld. Ook de practicumzaal blijkt voor sommige toepassingen te klein te zijn! De feestweek wera afgesloten met een symposium en een groot feest. Voor deze dag was iedereen die ooit iets met de opleiding Geodesie te maken heeft gehad uitgenodigd. De opkomst was dan ook groot. Na het symposium trok het gezelschap in een lange stoet richting de Thijsseweg. In het Geodesiegebouw stond een diner klaar voor 400 personen. Waarschijnlijk zijn er nog nooit zoveel geodeten bij elkaar geweest. Tijdens de bedrijvendag ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de opleiding Geodesie was de practicumzaal flink gevuld. Natuurlijk werd ook in 1 998 de verjaardag van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius gevierd. Tijdens de traditionele boerenkoolmaaltijd werden er uiteraard weer verschillende liederen luidkeels ten gehore gebracht. Normaal gesproken wekt dit enige ergernis op bij toevallig aanwezige omstanders, zoniet dit keer. Aangetrokken door het gezang stapte een Poolse Pavarotti de zaal binnen en begon spontaan een live optreden. Omdat de aanwezige leden al aardig van het goudgele vocht gesnoept hadden, konden ze de uitspattingen van onze Poolse vriend noa wel waarderen ook. Het bleef in ieder geval nog lang gezellig die avond. Ik nad er graag bij willen zijn! Maar er kan natuurlijk niet alleen gefeest worden. Gelukkig is Snellius ook een sportieve vereniging. Het leek het bestuur dit jaar een leuk idee om een "Snellius nieuwjaarsduik" te organiseren. Wegens organisatorische problemen lukte het niet om een duik te nemen in de Delftse Hout, maar het Tikibad in Wassenaar leek ze ook wel geschikt. Helaas bleek de rest van de vereniging er anders over te denken. Gevolg was dat er op 1 januari vier bestuursleden in het bad stonden, waarvan enkele duidelijk nog wat last hadden van de avond ervoor. Een zwembad bleek echter een uiterst geschikte plek om van een kater te herstellen.

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 312