Snellius Docentenprijs 30 koffers Kopmannen en waterdragers of gebroken kettingen en lange broeken Dit jaar waren er maar liefst 10 ereleden aanwezig tijdens de ereledenlunch. Het was dan ook erg gezellig in de Snelliuskamer. Niet alleen de minister van onderwijs streeft naar goed onderwijs, ook de Afdeling Geodesie heeft het niveau van het onderwijs hoog in het vaandel staan. Om het geven van goed onderwijs te stimuleren werd jaren geleden door het toenmalige Faculteitsbestuur een docentenprijs in het leven geroepen. De uitvoering hiervan kwam echter nooit van de grond. Nadat het besluit ait jaar in de oude notulen was teruggevonden, is Friso Penninga, de commissaris Onderwijs, er achteraan gegaan en heeft een samenwerkingsverband met de Afdeling op touw gezet. In de toekomst zal de prijs om de twee jaar uitgereikt worden. De eer van het winnen van de eerste editie viel zeer terecht te beurt aan Frank Kenselaar. Hij kreeg naast een leuk aandenken een geldbedrag van fl. 1000,- die hij mocht gebruiken om zijn onderwijskundige talenten noa verder te vergroten. Het is jammer dat ze rond 1600 nog niet zo'n prijs hadden ingesteld, want zelf had ik natuurlijk in de prijzen gevallen. Uiteraard werden er ook enkele lezingen gehouden. Eén daarvan werd verzorgd door Dhr. Waterman, adviseur op het gebied van kustbeleid voor Rijkswaterstaat. Dhr. Waterman vertelde zeer gemotiveerd over zijn inzichten inzake "Bouwen in zee met de natuur". Dat hij dit wel vaker deed bleek wel uit het materiaal dat hij door de jaren heen verzameld had. Tijdens de lezing kwam dan ook het ene koffertje met paparassen na het andere boven tafel. Toen hier na afloop een opmerking over werd gemaakt, vertelde hij dat hij voor het gemak de meeste maar in z'n auto had laten staan: in totaal nad hij er 30. En ik maar denken dat met de komst van de computer de hoeveelheid papier wel zou verminderen! Gefietst zou er worden en dat hebben ze geweten. Uiteindelijk bleek de klassieker Delft-Renkum-Delft bijna 300 km lang te zijn. Zo'n 12 sportievelingen reden de tocht uit. Onder hen Thijs Ligteringen, die een korte broek en een luchtig T-shirt niet zag zitten en zoals altijd gekleed in een lange broek, geruite bloes en gaatjes 305

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 314