Bestuur 1999-2000 The first element: Onderwijs The second element: Excursies en lezingen Snellius Het is maandag 4 september 2000. De opening van het academisch jaar is net achter de rug en de wisselborrel van het bestuur van CH was weer als vanouds gezellig, warm en druk. Eenmaal terug in het Geodesiegebouw met behulp van sleutel 20n en na een praatje met de dames van de Cemsto, moet er maar weer eens overgewerkt worden, want het wordt hoog tijd dat het stukje van het lustrumboek geschreven wordt. Tijd dus om terug te kijken op het verenigingsjaar 1 999-2000 met het 60e bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius. Quid quid latine dictum sit, altum viditur. Het jaar is bijna afgesloten, dus het wordt tijd om herinneringen op te halen, van borrel tot overwerk, van bar tot vergadering, van constitutiekaartje tot inwerken, van wisselen tot wisselen. Allemaal elementen in een supergeslaagd bestuursjaar. Vijf elementen zijn te onderscheiden: Een van de belangrijkste punten op onderwijsgebied in 1 999-2000 was toch wel de onderwijsvisitatie. In december 1 999 kwam een commissie van tien personen naar geo, die sprak met de Opleidingscommissie, docenten uit basisstudie en eindstudie en studenten van het eerste jaar tot en met de afstudeerders. Geodesie bleek een goede opleiding met als toch wel opvallend kenmerk dat het zomerkamp moet blijven. Behalve een oordeel van de visitatiecommissie velde de subcommissie onderwijs van de NVG ook een oordeel over Geodesie. Helaas was deze minder positief: het beroepsprofiel vervaagt en derhalve zou Geodesie nog meer aansluiting moeten zoeken bij andere, aanverwante opleidingen. Ook de curriculumherziening was een hot item. De wens is om studenten die in september 2001 beginnen meer projectonderwijs te geven en daarom zouden vakken verder geïntegreerd moeten worden. Een zeer goede actie was het feit dat de geodetische lijn en het college- en tentamenrooster al halverwege de zomervakantie, dus nog voor de Owee, verschenen. Op TU-niveau was de uniforme jaarindeling het onderwerp van de dag. De TU aaat over naar een semestersysteem, mede om zo meer aansluiting te vinden in het buitenland, aangezien internationalisering ook een belangrijk onderwerp is op de TU heden ten dage. Verder is er eindeloos gepraat over het Masterplan van de TU, waarin onder andere de verhuizing van Geodesie wordt vermeld. Waar naar toe en op welke termijn blijft nog even onbekend. Misschien dat dat in het volgende lustrumboek bekendgemaakt kan worden... In de reeks excursies was die naar VDO Car Communication Nederland BV de eerste. Dit bedrijf maakt het autonavigatiesysteem CARiN, waarmee onder andere het rode geodesiebusje is uitgerust. Twee personenbusjes reden naar het Brabantse Eindhoven, waar we te gast waren bij Bastiaan Timmer, die bij VDO Carcom 309

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 318