The third element: Activiteiten Lustrumboek "The 5th Element" bezig is met zijn afstudeeropdracht. De tweede excursie was de traditionele Dies-excursie. Eén bus vertrok naar Enschede vooreen bezoek aan het ITC en de andere ging naar Arcadis in Arnhem. Het middagprogramma bestond uit een bezoekje aan het wijnmuseum van Robbers en Van den Hoogen, waar natuurlijk een lesje in het wijnproeven niet ontbrak. Toen we wegreden richting Delft, bleek de bus van Wortelboer een heilinkje in Arnhem niet aan te kunnen. De buschauffeur liet de bus achteruit een kruispunt opglijden, vanwaar alle inzittenden de bus even weg moesten duwen. Eenmaal in Delft vond in het Dish-hotel de traditionele boerenkoolmaaltijd plaats waar het rode jaarboek aangeboden werd. De Dies eindigde bij Proteus waar het slotfeest plaatsvond. Hoewel iedereen vanwege het vroege opstaan zichtbaar vermoeid was, werd er onder het genot van enkele biertjes toch nog gedanst. Na de buitenlandexcursie TOP2000 vond in februari een lezing plaats. De heer Aardoom van Stichting "De Hollandse Cirkel" vertelde over het verleden van de geodesie in Nederland. In april ging een groep geodeten met het openbaar vervoer naar Noordwijk, alwaar een bezoekje wera gebracht aan de Space Expo. Een rondleiding door de tentoonstellingsruimte eindigde met een kiekje van de groep op de maan. In mei bracht een handjevol Snelliusleden een bezoek aan NS Geodesie en Infradata in Utrecht. Een rondleiding door het gebouw gaf een aardige kijk op het gebied van inwinning van gegevens en de kaartvervaardiging van al het eigendom van de NS. Tevens werd die maand in samenwerking met Tubalkaïn afgereisd naar Arcen om het productieproces van het Hertog Jan bier eens nader te bekijken. Natuurlijk mogen in het rijtje van excursies, alhoewel niet vanuit Snellius georganiseerd, de Argeos in Hannover en Graz en de IGSM in Lemans niet onvermeld blijven. Naast het ontplooien van activiteiten op onderwijsgebied en het organiseren van excursies en lezingen, zijn er vele andere activiteiten, en dan voornamelijk op het sportieve vlak, georganiseerd. Het begon al direct in oktober met het voetbaltoernooi. Een zwak zonnetje en vele supporters maakten dat de voetballers met veel elan streden om de overheerlijke Hema-taart. Een stel derdejaars bleek erg goed te kunnen voetballen. Zij werden dan ook eerste. En wie werden er laatste? Juist, de eerstejaars! 's Avonds organiseerden zij het Eerstejaarsfeest met het thema "kinderfeestje". Café Luniz was behangen met slingers, vlaggetjes en ballonnen. Er werden hoedjes uitgedeeld en natuurlijk ontbraken de dropveters niet. De volgende activiteit waar men zich van de sportiefste kant kon laten zien was het bowlingtoernooi. Vijf teams gingen de strijd aan in bowlingcentrum Het Karrewiel. ledereen was zo enthousiast dat het op een gegeven moment niet meer ging om het behalen van de meeste punten, maar om het testen van het maximumbereik van de snelheidsmeter. Het volleybaltoernooi was de meest druk bezochte sportactiviteit van afgelopen jaar. Maarliefst 10 teams van studenten en medewerkers van Geodesie gingen in het Sportcentrum de strijd met elkaar aan. Geodesie lag die middag nagenoeg plat. Sportiviteit alom! De vierdejaars bleken hier de sterksten. Deze uiterst sportieve dag werd relaxed afgesloten met een Chinees etentje op geo en een aoor de personeelsvereniging van Geodesie georganiseerde Oer-hollandsche spelletjesavond. Eind april was het tijd voor de Batavieren race. Onder de naam Snelle Materie reisde een mixed team van geo's en materiaalko's af naar het oosten des lands, waar vanuit Nijmegen om het hardst naar Enschede gelopen werd. Bij Barchem echter werden de lopers overvallen dooreen hevige onweersbui. Een aantal etappes werd daarom afgelast. Ook vanwege de hevige regenval was het tijdregistratiesysteem behoorlijk van slag, helaas in het nadeel van Snelle 310

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 319