Snellius niet door de "metaaldetector". De dienstdoende gids was sowieso niet zo blij met ons: Bastiaan merkte op dat de grotten echt ideaal zouden zijn voor de opslag van nucleaire wapens, waarop de gids de rest van de groep haastig geruststelde dat er echt geen wapens opgeslagen waren. "Dat zou u ook zeggen als er wel wapens zouden liggen!", was de reactie van Bastiaan. Aan het eind van het weekend aromeurde de bestuursdas zo naar rook dat een bezoek aan het zwembad, gekleed in zwembroek+bretels das, een prima afsluiting van het weekend was en sindsdien niet meer weg te denken uit het bestuursweekend. De Koog (Texel), december 1 997, harde wind, potvis aangespoeld op Ameland, de Meermanshits van het weekend: Ik voel me zo verdomd alleen van Danny de Munck. Op Texel wordt één weekend per jaar Carnaval gevierd en dat is een week na Sinterklaas: Oude Sinterklaas genaamd. Toevallig (of was het het lot?) waren we dat weekend op Texel, en gekleed in ons bestuurspak konden we zo meelopen in de optocht. De bril van Bastiaan ligt sinds een bezoek aan een kroeg waarschijnlijk nog ergens op Texel. Gezien zijn verminderde gezichtsvermogen leek het ons verstandig om Bastiaan sinds die avond in een rolstoel te vervoeren. In de zeehondencrèche Ecomare mocht hij dan ook overal vooraan gezet worden, ook bij het zwembad waar de zeehondjes gevoederd werden. En waar wordt men het meeste nat? Op de eerste rij natuurlijk. Arme Bastiaan; zijn bestuursgenootjes laten hem alleen in de lift staan, op een zodanig lullige manier dat hij niet zelf uit de rolstoel kan komen en dat het aan andere mensen te danken is dat hij niet nog steeds in de lift staat. Op de foto laat het bestuur hun pas veroverde buit zien, een walvis. Orono (Maine, USA), februari 1999, 30 graden Fahrenheit, Moose, de Meermanshits van die week: The Flooch van Everything en Ik voel me zo verdomd alleen van Danny de Munck. Na drie jaar bestuursweekendjes in de kou in Nederland te hebben getrotseerd vonden we het eens tijd om onze winterse ervaringen in het buitenland te beproeven. Orono (Maine, USA) met echte kou in Fahrenheit en door de reisleider gegarandeerde sneeuw leek ons de aangewezen plek om wat dagen te vertoeven. Ook hier sloeg het noodlot toe: te laat op Schiphol dus verplicht in de business class samen met één of andere half dode en onze reisleider bleek Bastiaan te zijn. Flierdoor moesten we meteen onze hersenen aan het werk zetten: MIT (foto), Harvard en Cheers, maar waar blijft die sneeuw? 323

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 332