Snellius internationaal Nieuwe eerstejaars De bar Lustrumboek "The 5th Element" Snellius heeft vrij intensief contact met buitenlandse zusterverenigingen, wat zich uit in verscheidene bezoeken van buitenlandse studenten en de Snelliusbar elk jaar. In het jaar 1 996-1 997 waren er meer dan 200 buitenlandse bezoekers (zie grafiek), wat in goede banen werd geleid dooreen speciaal hiervoor opgerichte commissie, IGSM 1997. Figuur 5. Aantal geworven eerstejaars per bestuursjaar Een van de taken van het bestuur is het helpen bij de voorlichting. Op de °Pe^ dagen in oktober waren er zoveel geïnteresseerden dat de praatjes die in zaal A gehouden werden, geprojecteerd moesten worden in zaal B. Dat dit zijn vruchten heeft afgeworpen bleek uit het aantal eerstejaars na elk bestuursjaar. Uiteraard werden de aankomend eerstejaars goed geïnstrueerd over de mores die er bij Snellius gelden, met het bestuur arrogant op de balustrade De dag erna was een deel van het bestuur wel bereid, om zich in de (mode)wereld van de nuldejaars in te leven (zie foto). Een aantal vernieuwingen in het barbeleid. Een contract met Brand, een andere kleur van het barmeubel (met streepjes), nieuwe barkrukhoezen, nieuwe stereo, nieuwe gitaar en beschilderde postvakjes (kijk maar achterop). Deze vernieuwingen wierpen hun vruchten af, te zien aan de hoge omzet van de bar. Overigens valt nog op te merken dat de baromzet in de bar omgekeerd evenredig is met het aantal lege flesjes op de bar, dit in tegenstelling wat veel besturen en ouderejaars van het Gezelschap menen te denken. 330

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 339