Maandag 31 maart Dinsdag 1 april Lustrumboek "The 5th Element" Hoewel de aankomsttijd vanaf 10.00 gepland was, stonden de eerste deelnemers al rond negenen op de stoep. Voor de eerste dag stonden er overdag geen activiteiten op het programma, de hele dag was ervoor uitgetrokken om de deelnemers te ontvanaen. Na het inchecken gingen sommige deelnemers dan ook gelijk een slaapplaats opzoeken om bij te komen van de soms lange reis, andere deelnemers gingen direct Delft verkennen, 's Avonds werd de eerste maaltijd aan de deelnemers verstrekt: een broodmaaltijd om het de commissie voor de eerste avond makkelijk te maken. Hierbij werd tevens de eerste les geleerd. Verscheidene deelnemers bleken zo'n honger te hebben, dat die nauwelijks te stillen leek: ze aten al ons ingekochte eten voor drie dagen in één keer op! Aan het eind van de dag kon de balans worden opgemaakt: ruim 1 85 deelnemers uit vele landen, waaronder Tsjechië, Zwitserland, Spanje, Frankrijk, Bulgarije en Roemenie. De eerste avond betekende tevens ook het eerste feest en de opening van de bar in de Fortunahal. De oraanisatie had een leuke verrassing in petto voor de deelnemers: om 7.00 schalde een keihard "Wakker worden!" ondersteund met house-beat door de luidsprekers in de slaapzaal, waardoor de deelnemers onplezierig uit hun bed werden gelicht. Na ontbeten te hebben, volgde een massale ontdekkingstocht naar onze faculteit. De officiële opening vond namelijk plaats in zaal A. Het openingswoord werd gehouden door de burgemeester van Delft en de Rector Magnificus. Vervolgens opende Ernst als voorzitter de tiende IGSM traditioneel met een klap van de hamer. Hoogtepunt vormde het binnenrijden van de supergrote jubileumtaart! 's Middags was het tijd voor de ieder jaar terugkerende Working Groups. Dit houdt in dat de deelnemers zich individueel kunnen inschrijven bij discussiegroepen met uiteenlopende geodetische onderwerpen (Geodesie en de arbeidsmarkt, vrouwen in de geodesie, curricula, etc.). 's Avonds vond het diner plaats in het Aula-restaurant. Grappig waren de rijen die de deelnemers tot Duiten toe veroorzaakten. Na het eten was het hollen naar de faculteit, want de Geolympics stonden op het programma. Dit zijn een soort Spelen waarbij de deelnemers in groepjes allerlei "geodetische" onderdelen dienen af te leggen als geodetisch ringsteken, jalongooien en rekenmachinedraaien. De eerste dag werd afgesloten met een feest gehouden op de faculteit. En 's morgens bleek dat iedereen toch op zijn of haar wijze terug had weten te komen in de Fortuna-korfbalhal. 334

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 343