Gauss '99-'00 Snellius Bij aanvang van het verenigingsjaar 1999-2000 waren alle functies van de Gauss- commissie vacant. Gelukkig werden er twee vijfdejaars, die al eens wat Argeos- en hadden bezocht, bereid gevonden de taak op zich te nemen. Door het opgooien van een gulden werden de functies verdeeld en werd Patrice Wijnands voorzitter en Jochem Lesparre secretaris (voor lezers na 2001: de gulden was de munteenheid in Nederland voor het invoeren van de Euro). Het bijhouden van de vorig jaar opgezette stagemap werd met ingang van dit jaar een bestuurstaak, zodat de commissie zich alleen hoefde te richten op de kerntaak: het coördineren en bevorderen van de deelname van Snellius-leden aan de IGSM en Argeos-en. Voor de 54e Argeos in december 1999 te Hannover waren er genoeg deelnemers om een busje te huren. Naast tien oude lullen gingen er ook twee eerstejaars mee! Aangezien er bij vertrek een file stond op de snelweg, reden we over de Rotterdam se weg en anderhalf uur later waren we in Rotterdam. Voor de rest verliep de reis voorspoedig. Om half elf arriveerden we bij onze slaapplaats, de Silo, in Hannover. Je moet het je zo voor stellen: de Silo bestaat uit een viertal grijze woontorens voor studenten (zeg maar de Krakeelhof, maar dan lelijker) In het midden daarvan staat een laag gebouw waarin een café zit en waar ruimte is om feesten te geven. Daar (Alcatraz zeg maar) konden de Argeonauten slapen, tenminste zolang ze niet door een stel dronken Delftenaren uit hun slaap werden gehouden. Op vrijdag stonden er excursies op het programma naar o.a. het Alfred Wegener Instituut voor pool- en zeeonderzoek in Bremerhaven. Interessant, maar wel wat vermoeiend. Gelukkig kon er daarna even uitgewaaid worden aan de Noordzeekust. Tot slot zou er nog een visserijmuseum bezocht worden, maar daar aangekomen besloten de Delftenaren dat dit een goed moment was om de gemiste nachtrust in te halen, 's Avonds was er een party op het "Messdach". Dat moeten we in Delft ook hebben in de nieuwbouw. Ik zie het al helemaal voor me: een dakterras waar vanaf je bierdoppen op het Mekelweg-fietspad kunt gooien. De zaterdag begon met het missen van het onbijt en het uit bed bellen van een paar Duitsers om te douchen. Helemaal fris gingen we naar het centrum van Hannover om daar ons onbijt (Bratwurst) te nuttigen. Tegen de avond is Patrice teruggegaan naar de faculteit voor de ALV van de Argeos. Tijdens dit altijd spannende evenement (hij was de enige Delftenaar) werd er een nieuw bestuur gekozen. Daarna was het tijd voor Glühwein, worst en bier tijdens de messdach- party, waar enkele Nederlanders hun internationale "contacten" verbeterden. Na wederom een hele korte nacht was het tijd om met z'n allen naar huis te gaan met het busje. Maar toen er een radiozender was gevonden die non-stop Duitse schlagermuziek draaide, kwam de stemming er toch nog in. Helaas viel de 13e IGSM in april 2000 te Le Mans tijdens de tentamens, waardoor er maar twee Delftse deelnemers waren. De eerste avond barstte het feest al goed los en werd snel contact gelegd met enkele Argeonauten en met name met die uit Newcastle (voor enkele insiders "de stad met die boot en dames in korte rokjes"). De volgende ochtend vond de officiële opening plaats in het congrescentrum van de stad en werden we verwelkomd door enkele vooraanstaande mensen. Een leuke verrassing was dat de nationale TV dit mooie moment graag wilde vastleggen. Na de lunch was er een symposium, waar naast de internationale geodesiewereld ook de sponsoren hun zelden interessante praatjes mochten houden. 339

Lustrumboek Snellius | 2000 | | pagina 348